kosarkas Partizana na utakmici Evrolige protiv Olimpijakosa u hali Stark Beogradska arena, Beograd 28.03.2024. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Partizan, Evroliga, Olimpijakos
Najbolji: Bruno Kaboklo (Foto: MN press)

Poraz koji će skupo da košta: Partizan ispustio 13 poena i vrednu pobedu za plej-in

Košarkaši Partizana poraženi su od Olimpijakosa na svom parketu sa 74:69 u okviru 32. kola Evrolige. Ovaj neuspeh mogao bi skupo da ih košta u borbi za plej-in pošto se Efes učvrstio na desetom mestu sa pobedom više. Kevin Panter je ubacio 19 poena, ali su gosti nadoknadili -13 u poslednjoj četvrtini.

Partizan je odigrao prvu četvrtinu iz snova, dominirao pod oba koša u skokovima i koristio činjenicu da su Atinjani loše šutirali za tri poena (2/8). Zato su crno-beli u finišu prve deonice bili i na devet poena razlike, ali su dozvolili gostima da smanje na pet u samoj završnici (22:17).

U drugoj četvrtini Olimpijakos se konstantno nudio, ali je Partizan pravio početničke greške i bukvalno gurao loptu u ruke rivalu da primi koš pa se razlika istopila. Panter je imao nekoliko baš loših šuteva, pa ga je Željko Obradović poslao na klupu, a crno-beli posle nesportske Mekisika sa 34:30 skočili na 40:30 u poslednjih dva minuta.

Opet je Partizan odigrao dobro u trećoj četvrtini kada je sveo greške na mimimum, izgubio samo jednu loptu, što se odrazilo na rezultat. Probudio se i Kevin Panter odgovorio trojkom kada je Olimpjakos pretio pa su crno-beli u poslednju četvrtinu ušli sa najvećom razlikom – 59:46.

Ali, u poslednjoj deonici veliki pad, odnosno raspad. Partizan je gotovo četiri minuta bio bez koša, a Olimpijakos je uspeo da stigne minus od 13 poena i povede na polovini poslednje deonice (61:62). Meč je onda ušao u napet finiš, crno-beli opet izgubili nekoliko lopti, a Atinjani otišli na 65:68, koje su iskusno sačuvali do kraja.

Partizan je u poslednjoj deonici ubacio samo deset poena, a primio čak 28…

Obradović: Opet izgubljene lopte…

Trener Partizana Željko Obradović razumljivo nije bio rečit po završetku meča. Vruće glave je konstatovao:

– Izgubljene lopte. Opet… Kontrolisali smo igru, zbog naših izgubljenih lopti okrenula se utakmica – poručio je Obradović.

, kosarkas Partizana, na utakmici Evrolige protiv Baskonje, u Beogradskoj Stark Areni. Beograd, 19.03.2024. foto: Nebojsa Parausic / MN Press BASKETBALL, EUROLEAGUE, PARTIZAN, BASKONIA

Partizan – Olimpijakos 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28)

Gledalaca: 20.186.
Sudije: Garsija, Difala, Kortes.

PARTIZAN: Smit, Avramović, Koprivica, Panter 19 (5 as), Smailagić 3, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer 12 (9 sk, 4 as), Ponjitka 8 (7 sk), Kaminski 14 (8 sk, 5 as), Kaboklo 13 (8 sk).

OLIMPIJAKOS: Vokap 11, Vilijams-Gos 17 (5 uk. lop, 3 sk, 3 as), Rajt 6, Kenan 10, Larencakis 3, Mitro-Long, Fal 7, Papanikolau 13, Brazdeikis, Piters 3, Sikma, Mekisik 4.

Šta sledi?

Košarkaši Partizana u sledećem kolu kolu gostuju Albi u Berlinu (4. aprila), dok u poslednjem kolu dočekuju Valensiju na svom parketu (12. aprila). Više ništa ne zavisi samo od njih.

Tabela

Partizan je ostao na 14 pobeda u Evroligi i trenutno deli 11. mesto zajedno sa Žalgirisom, Milanom i Valensijom, koji imaju isti skor (14-18). Ispred njih je desetoplasirani Efes koji ima pobedu više i skor 15-17 koji mu donosi poslednju kartu za plej-in.

Uživo:

IV ČETVRTINA

69:74 – Kraj utakmice! Partizan je ispustio 13 poena prednosti u poslednjoj četvrtini i izugbio od Olimpijakosa na svom parketu. Težak udarac u borbi za plej-in.

65:64 – Posle tajm-auta Doužer je izgubio loptu, Olimpijakos poentirao. Zatim i Panter promašio šut, ali je sa linije slobodnih bacanja i posle prodora održao Partizan u igri. Crno-beli imaju poen prednosti dva i po minuta pre kraja.

61:62 – Gotovo četiri minuta su crno-beli bili bez koša, a onda konačno greška gostiju i laki poeni iz kontre Ponitke. Vilijams-Gos pravi velike probleme crno-belima, ima 15 poena i predvodi preokret Olimpijakosa. Na polovini smo poslednje četvrtine.

59:55 – Brza serija gostiju od 4:0 pa Obradović ne želi ništa da prepusti slučaju, traži tajm-aut za svoj tim. Pauza nije urodila plodom jer su gosti ubacili još pet poena i posle 9:0 dodatno smanjili razliku. Drama u Areni!

III ČETVRTINA

59:46 – Kraj treće četvrtine! Viljams-Gos je ubacio trojku u poslednjoj sekundi napada, ali mu je odmah uzvratio Panter na drugoj strani, pa Partizan u poslednju deonicu ulazi sa sjajnom prednošću od 13 poena razlike. Još jedna sjajna četvrtina za crno-bele.

52:41 – Ajzea Kinan je trojkom prekinuo seriju Partizana od 6:0 posle koje su crno-beli otišli na najvećih 14 poena prednosti na ovom meču. Do kraja teće deonice je još dva i po minuta.

48:38 – Kaminski je ubacio dvojku iz gotovo nemoguće pozicije, Olimpijakos je opet u problemima. Panter je fauliran i sa linije penala vratio je crno-belima deset poena prednosti. Brzo vreme teče u ovim trenucima i to odgovara Partizanu.

42:36 – Vokap i Kenan smanjuju razliku crno-belih na startu treće deonice. Kaboklo je na drugoj strani pogodio za dva, ali nije realizovao dodatno bacanje. Partizan održava prednost i to je dobro.

II ČETVRTINA

40:32 – Kraj druge četvrtine! Doužer je pogodio za tri u poslednjoj sekundi napada, zatim Kaminski ubacio dva poena za seriju od 5-0. Mekisik je napravio i faul i nesportsku na Ponitki pa su crno-beli sa linije penala pogocima Poljaka i Doužera došli do lepe razlike na poluvremenu.

28:28 – Kevin Panter je u ozbiljnom kanalu, nekoliko loših pokušaja pa ga je Obradović poslao na klupu. Nudi se Olimpijakos Partizanu i oni greše, ali crno-beli to ne koriste. Tajm-aut za Obradovića dva i po minuta do poluvremena.

28:23 – Jeftino je Partizan primio poene posle izgubljene lopte, pa je Obradović tražio tajm-aut na 25:23. I nije uspeo da razmrda igrače pošto us izgubili pet lopti u ovoj četvrtini. Srećom i Olimpijakos je grešio u napadu, pa je Smailagić trojkom vratio prednost.

25:20 – Smanjio je Laranzakis trojkom na minus tri, a onda OIlimpijakos propustio kontru da još više smanji prednost. To je kaznio Panter novim pogotkom za pet poena razlike u korist crno-belih.

I ČETVRTINA

22:17 – Kraj prve četvrtine! Neće šut za tri Atinjane na startu, imaju 2/8, što Partizan koristi i preko Kevina Pantera povećava razliku. Kaminski je zakucavanjem dodatno potpalio Arenu, Partizan je odigrao četvrtinu iz snova. Kaboklo je najefikasniji sa sedam poena, Kinan i Papanikolau imaju po pet kod Olija.

16:11 – Partizan je odličan u ofanzivnom skoku na startu meča (6-0), ali Kaboklo ima već dva faula i mora da se pazi. Kinan je smanjio na dva poena razlike, ali je Frenk Kaminski trojkom na drugoj strani doneo najveću prednost Partizanu u prvoj četvrtini.

11:9 – Vokap je sa dva plus jedan u poslednjoj sekundi napada doneo prednost gostima od dva poena. Panter je lepim flouterom izjednačio, a zatim Kaboklo pogodio za vođstvo crno-belih. Brazilac ima sedam poena za pet minuta igre.

5:6 – Kaboklo je trojkom otvorio meč, Partizan odbranio dva napada gostiju, ali je posle promašaja Kaminskog ispod koša, Papanikolau izjednačio. Ponitka je “izmislio” poene za novo vođstvo, ali je Ajzea Kinan prvom trojkom doneo prednost gostima.

– Rukovodstvo Partizana je spremilo poklon za Nikolu Milutinova u vidu crno-belog dresa sa brojem 11, ali su navijači crno-belih izviždali nekedašnjeg centra i negodovali povicima: “p***o ciganska”.

– Inače, u Beogradskoj areni je i legendarni hrvatski košarkaš Dino Rađa.

Košarkaši Partizana dočekuju Olimpijakos od 20.30 časova u okviru 32. kola Evrolige.

Crno-beli u jedan od najvažnijih mečeva ove godine ulaze bez Zeka Ledeja koji je u sredu kasno uveče doputovao iz Amerike i nije odradio nijedan trening sa ekipom.

SOCCERBET KVOTE ZA MEČ PARTIZAN – OLIMPIJAKOS

Pored njega u sastavu crno-belih nije ni plejmejker Ognjen Jaramaz, a prvi put još od 2. februara i meča sa Virtusom, na parketu u evroligaškoj utakmici naći će se Džejlen Smit.

Olimpijakos je stigao u Beograd bez srpskih reprezentativaca Filipa Petruševa i Nikole Milutinova koji su povređeni.