Srbin ne ume da izgubi
Beta/AP

Košarka

Rajaković vodio Toronto do nove pobede, sjajni Durent nezaustavljiv na gostovanju Detroitu

Košarkaši Finiksa pobedi su Detroit 120:106 na gostavnju, što im je treća pobeda od početka NBA sezone. Sa druge strane San Antonio i Toronto igrali su produžetke, a posle dodatnih pet minuta slavila je ekipa Darka Rajakovića 123:116.

Sanse je do trećeg trijumfa iz sedam utakmica vodio fenomenalni Kevin Durent, koji je za 35 minuta ubacio 41 poen (14/27 šut iz igre, 1/3 za tri, 12/12 sa penala), uz četiri skoka i pet asistencija.

Odlična podrška bio mu je Erik Gordon, koji je susret završio sa 21 poenom, osam dodavanja i pet uhvaćenih lopti, za nešto više od pola sata igre.

U domaćem sastavu istakao se Kejd Kaningem sa 26 poena i šest asistencija, Markus Saser je dodao 22 koša, ali to nije bilo dovoljno da Pistonsi izbegnu peti poraz u sezoni.

Drugu utakmicu u večerašnjem terminu odigrali su San Antonio i Toronto, a slavila je posle produžetka ekipa trenera iz Srbije 123:116. Za tim Darka Rajakovića najefikasniji bio je sjajni Skoti Barns sa 30 poena, dok je Denis Šruder postigao 24 uz 6 asistencija.

Mladi i perspektivni Viktor Vambenjama ponovo je bio dobar u ruki godini postigao je 20 poena uz 9 skokova i četiri asistencije, a najviše poena za Sparse postigao je Keldon Džonson 26 .

Torontu je ovo treća pobeda uz čak pet poraza, San Antonijo je po treći pot poražen u NBA ligi, a isto toliko imaju i poraza izabranici Grega Popoviča.