Zek Ledej i Gabrijel Dek; Foto: MN Press

Real držao čas košarke – Partizan potpuno nemoćan u Madridu

Partizan je sa velikim očekivanjima otišao u Madrid, ali mu je Real očitao lekciju i savladao ga rezultatom 91:75 u meču 16. kola Evrolige. Bila je to repriza četvrtfinalne serije Evrolige iz prošle sezone koju je obeležila velika tuča igrača, kazne i preokret “kraljeva” od 0:2 do 3:2 i kasnije titule prvaka Evrope. Ali, ovog puta, neizvesnosti nije bilo ni izbliza kao u aprilskim i majskim duelima ova dva tima.

Partizan, posle prvog poraza doživljenog posle serije od pet pobeda, ima skor 9-7. Real ima skor 15-1 i neprikosnoven je na prvom mestu.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu koje je okončano vođstvom domaćina 48:36. Vodio je Real i plus 27 sredinom treće deonice (74:47). Partizan je u četvrtoj deonici uspeo samo da malo ublaži poraz.

Najefikasniji u Realu bio je Džanan Musa sa 23 poena. Vensan Poarije je dao 14, koliko i Mario Hezonja. Kod Partizana se istakao Bruno Kaboklo sa 18 poena, 12 je dodao Tristan Vukčević, a 11 Balša Koprivica.

U narednom kolu Partizan, sledećeg četvrtka, dočekuje Virtus. Real istog dana gostovati Asvelu.

Real Madrid – Partizan 91:75 (26:19, 22:17, 28:15, 15:24)

Dvorana: Vizink centar (Madrid);
Sudije: Robert Lotermoser, Žozef Bisang, Kristaps Konstantinovs.

Real Madrid: Kozer 9, Fernandez 5, Abalde -, Kampaco 9, Hezonja 14, Alosen -, Rodrigez 0 (9as), Poarije, 14 Tavares 6 (8sk), Ljulj 3, Endijaje 7 (5sk), Musa 23.

Partizan: Vukčević 12, Ledej 7, Koprivica 11, Panter 4, Smailagić 7 (5sk), Jaramaz 2, Naneli 8, Anđušić 0, Doužer 2, Ponitka 4 (7sk), Kaminski 0, Kaboklo 18.

IV četvrtina

91:75 – Kraj utakmice! Partizan je doživeo najubedljiviji poraz ove sezone. Odigrao je loše, ali je krajnjih +16 i zasluga Reala koji je ove sezone, jednostavno, nezaustavljiv.

87:66 – Mario Hezonja ubacuje trojku sa preko osam metara. Čisto da stavi tačku na ovaj meč. Prethodno je i lako probio do koša na polaganju.

78:57 – Kevin Panter je odavno na klupi, kao i drugi prvotimci Partizana. Na parketu su rezervisti, ako takvih ima u ekipi Reala zbog širine rostera Ćusa Matea.

III četvrtina

76:51 – Kraj treće četvrtine. Real Madrid ima prednost dovoljnu da u finiš utakmice uđe bez pritiska. Čak je i Željko Obradović počeo da uvodi rezerviste.

74:47 – Trojkom Džanana Muse iz kornera, odlazi Real na maksimalnih +27. Povratka za Partizan, čini se, više nema u ovom susretu.

65:44 – Domaći su na +21, u velikoj seriji i ne nameravaju da stanu. Partizan deluje potpuno porazno i, verovatno, bi mnogi igrači već sada potpisali kraj meča.

55:42 – Real ne dozvoljava Partizanu da spusti razliku na jednocifreni minus. Čini se da domaći igraju prebrzo za crno-bele.

II četvrtina

48:36 – Kraj druge četvrtine. Real održava dvocifrenu prednost, ali je makar Partizan uspeo da “povuče ručnu” i zaustavi strmoglavi pad.

42:32 – Evo serije Partizana. Još uvek je razlika dvocifrena, ali naterali su crno-beli Ćusa Matea na tajm-aut na sredini druge deonice.

38:21 – Ljulj ubacuje trojku u četvrtoj sekundi napada. Eto sa kakvim samopouzdanjem igraju igrači Reala. Partizan je razbijen u svim segmentima igre.

I četvrtina

26:19 – Kraj prve četvrtine. Partizan, deluje, igra previše mekano da bi bio konkurentan u ovom susretu. Videćemo šta nam donosi nastavak susreta.

24:14 – Madriđani stižu do dvocifrene prednosti. Valter Tavares je velika snaga “kraljeva” i to obilato koriste na startu meča.

19:14 – Real je u naletu, a na prvi televizijski tajm-aut ide sa +5, pošto je stegao odbranu i pojačao ritam u napadu. Partizan to nije uspeo da isprati, pa će mu prijati minut odmora. Igra se veoma brzo, praktično nije bilo pauze u dosadašnjem toku prve deonice.

2:5 – Dobar početak Partizana, meč trojkom otvara Pi Džej Doužer.