Vasa Micić (Foto: Beta/AP/Nell Redmond)

Košarka

Šarlot ne zna za poraz od dolaska Micića: Srbin delio majstorske asistencije (VIDEO)

Šarlot je u gostima bio bolji od Jute sa 115:107, a zavidnu minutažu na ovom meču dobio je Vasilije Micić. Od dolaska srpskog plejmejkera njegov tim je upisao sve četiri pobede.

Juta Džez je pretrpela peti poraz u nizu i polako gubi nade za potencijalni plej-in, dok su Hornetsi stigli do 14 pobeda iz 55 utakmica i popravili mizernu sezonu.

Gosti su posle prve dve četvrtine imali četiri poena prednosti, a onda je usledila jako dobra serija Jute kojom je domaćin stigao do “plus pet” pred odlučujući period. Šarlot je, ipak, ponovo odigrao dobru završnicu, uspeli su da dobiju poslednjih 12 minuta sa 30:17 i upišu novu pobedu.

Vasilije Micić na parketu je proveo 20 minuta, upisao četiri poena i podelio osam asistencija od kojih su neke bile izuzetno lepe i efikasne.

Plejmejker Srbije šutirao je skromnih 1/9 iz igre, ali je imao najbolji plus minus u ekipi sa 15.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majls Bridžis sa 26 poena, Vilijams je dodao 24, Miler 16, a Tre Man 14 koševa.

U redovima Jute, Finac Lauri Markanen se istakao sa 21 poenom, Sekston je dodao 17, a Džordž završio meč sa 16 koševa.