Jago Dos Santos, Zvezda - FMP; Foto: MN Press

Košarka

Serija kojoj nema kraja već 13 godina: Zvezda savladala FMP Soccerbet 39. put u nizu

Punih 13 godina traje serija koju Crvena zvezda ima protiv FMP Soccerbeta, a savladala ga je i 39. put u nizu. Ovog puta u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća u Nišu, i to rezultatom 80:75.

Nije sporno da su, kroz poslednjih 13 godina Zvezda i FMP priredili nekoliko neizvesnih, pa i za oko vrlo lepih duela. Međutim, nekako su svi gledaoci uvek znali kakav će na kraju biti ishod. I da će tako biti još dugo u vremenu ispred nas.

Bilo je tvrdo i ove večeri, ali samo do finiša u kom je Zvezda, na iskustvo, kvalitet, pa i dozu sreće, prekratila svoje “muke”. Hajde da to tako nazovemo. FMP je ponovo bio u igri do poslednjeg momenta, praktično do 18 sekundi pre kraja. Tada je Dejan Davidovac pri rezultatu 75:73 pogodio trojku za +5 čime je Zvezda savladala FMP i taj 39. put u nizu.

Loši procenti obeležili početak

Crveno-beli su u uvodnim minutima postavili tempo igre i dobrom kontrolom defanzivnog skoka uspevali da održe minimalnu rezultatsku prednost. Obe ekipe su imale slabije procente šuta, pogotovo za tri poena.

U drugoj deonici Šaranović i Stepanović su svojom individualnom igrom držali svoju ekipu u meču. Crvena zvezda je preko Nedovića i Hange uspevala da “pobegne” protivniku na plus šest. Šut za tri poena je bio osnovno oružje obe ekipe, pa je drugih deset minuta u prvom poluvremenu bilo dosta efikasnije.

Tokom treće deonice opet je publika imala priliku da vidi manje efikasnu igru obe ekipe. Nedović i Hanga su nastavili da donose svom timu neophodne poene za jednocifreni rezultatski plus.

Najatraktivnije za kraj

Poslednjih deset minuta crveno-beli su otvorili u novom ritmu, igrali su više u tranziciji. Košarkaši FMP-a u početku to nisu mogli da isprate. Dok su se konsolidovali Crvena zvezda im je “pobegla” na plus 10. Nakon što je i napad ekipe iz Železnika upao u krizu, delovalo je da pobednik poznat. Poslednji nalet FMP-a odbili su svojim poenima Ilić i Bolomboj, kao i Davidovac trojkom 18 sekundi pre kraja.

Crvena zvezda će u polufinalu nacionalog kupa igrati sa ekipom Čačka 94 u petak od 17 časova u Nišu.