Junak Beograđana: Matic Rebec (Foto: SC Derby/Filip Roganović via aba-liga.com)

ABA liga

Slovenac šokirao Zadar: Velika pobeda FMP Soccerbeta u borbi za opstanak (VIDEO)

Košarkaši FMP Soccerbeta pobedili su u napetoj završnici Zadar sa 75:72 u prvom meču 25. kola regionalne ABA lige. Junak utakmice bio je Slovenac Matic Rebec koji je pogodio važnu trojku 40-ak skundi pre kraja i doneo pobedu koja život znači timu iz Železnika.

Izgledalo je da će FMP poražen napustiti hrvatsko primorje kada je domaćin u trećoj četvrtini posle dobrih par minuta otišao na devet poena razlike (48:39), ali su se Beograđani vratili u poslednjoj deonici i u uzbudljivom finišu došli do pobede.

Zadrani nisu iskoristili tri poslednja uzastopna napada (MVP Luka Božić nije probao nijedan šut) što je kaznio Rebec nemogućom trojkom 40-ak sekundi pre kraja utakmice za 73:71. U penal-seriji gosti su se bolje snašli i stigli do vredne pobede u borbi za opstanak u regionalnom takmičenju.

Bivši centar Zvezde Ognjen Kuzmić odigrao je fantastičan meč i zabeležio “dabl-dabl” sa 18 poena i 11 skokova, dok je junak utakmcie Rebec ubacio 16 poena, od kojih dve vezane trojke u samom finišu meča.

Najkorisniji igrač ABA lige Luka Božić odigrao je svih 40 minuta za Zadrane, ubacio 26 poena i imao šest skokova i pet asistencija.