Studentski centar - Spartak Subotica; Foto: aba-liga.com

ABA liga

Spartak debitovao u elitnoj ABA ligi – “Studenti” ih oborili na prvom ispitu

Košarkaši subotičkog Spartaka poraženi su na debitantskom meču u ABA ligi pošto ih je u prvom kolu regionalnog takmičenja Studentski centar pobedio rezultatom 84:76.

Spartak je bolje otvorio meč i vodio je u Podgorici 24:20 posle prve deonice, ali je u drugoj četvrtini srpski klub značajno pao u igri i dozvolio domaćinu veliki preokret. Studentski centar je na poluvremenu imao plus osam – 54:46.

Početkom treće deonice Spartak pravi seriju 7:2 i delovalo je da se vraća u meč, ali domaćin je ponovo uzvratio i poveo 67:53 u 27. minutu. Sledi serija Spartaka 7:0, pa se u poslednju deonicu ušlo vođstvom domaćina 67:60.

Spartak je u četvrtoj četvrtini “topio” prednost domaćina, a u poslednja dva minuta ušlo se rezultatom 76:76. Domaćin do kraja meča pravi seriju 8:0 i rešava pitanje pobednika.

Kod domaćina je najefikasniji bio Erik Nil sa 18 poena, Luka Bogavac je dao 17, 13 Igor Drobnjak, a po 10 Zoran Nikolić, Emir Hadžibegović i Zoran Vučeljić. Devon Danijels je sa 23 poena predvodio Spartak, Marko Tejić je dao 11, a Rasir Bolton 10.

Košarkaši Spartaka će u drugom kolu, u nedelju od 19 časova, ugostiti Partizan.