ANDREA TRINCHIERI Andrea Trinkieri bivsi trener kosarkasa Partizana na utakmici Evrolige protiv Zalgirisa Kaunas u hali Stark Beogradska arena, Beograd 26.01.2024. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Partizan, Evroliga, Zalgiris Kaunas
Žalgiris je poražen od Monaka, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Sramna četvrtina Valensije: Asvel ih praktično otpisao za plej-in, otpao je i Žalgiris

Dobro je krenulo pretposlednje kolo Evrolige po Partizan. Žalgiris je doživeo poraz od Monaka 69:66, dok je Valensije pretrpela pravi debakl od Asvela na svom terenu 98:69. Time su praktično otpisani iz borbe za plej-in.

Ekipa Saše Obradovića je ovom pobedom osigurala sigurno mesto među 6 prvoplasiranih timova i time direktan plasman u plej-of.

Litvanska “zelena šuma” je svakako lošija u međusobnom skoru od Partizana, a ovaj poraz im svodi šanse za plej-in na teoriju. Pogotovo ako crno-beli trijumfuju protiv Albe večeras.

Majk Džejms je postigao 18 poena za pobednički tim. Motejunas je bio odličan sa 14 poena i 7 skokova, dok je Blosomgejm dodao 11. Kod Žalgirisa 17 poena Kinana Evansa uz katastrofalan šut iz igre (3/8 za 2 i 2/8 za 3 poena).

Debakl Valensije protiv Asvela i četvrtina 27:7

Valensija je odigrala svoj najgori, ali i jedan od najgorih mečeva viđenih u Evroligi ove sezone. Ako se gleda jedna četvrtina onda svakako najgorih 10 minuta koji su se nekome dogodili. I to protiv pretposlednjeg tima na tabeli.

Asvel je u “La Fonteti” u trećoj četvrtini imao seriju 17:0, a dobio je tu deonicu 27:7. Tada je i prelomio meč, iako je već na poluvremenu stekao 13 poena prednosti.

Nando de Kolo je prestigao Vasilisa Spanulisa (4.455 poena) na drugom mestu večne liste igrača sa najviše poena u Evroligi. Francuz je Valensiji ubacio 19 poena i nastavlja sada poteru za Majkom Džejmsom koji je najbolji strelac u istoriji od nedavno.

Osim njega sjajan je bio i bivši igrač Partizana, Žofri Lovernj sa 21 poenom uz 7 skokova. Kod Valensije Džouns je ubacio 18.

Ovo je još jedan rezultat koji je odgovarao Partizanu koji baš Valensiju dočekuje u poslednjem kolu. Pobeda u tom meču je svakako neophodna crno-belima. Ipak, mnogo više će gledati sutra ka Istanbulu i Milanu. Navijaće da Fenerbahče pobedi Efes (imaju pobedu više od Partizana) i Virtus da savlada Olimpiju.

Laprovitolina trojka 5 sekundi pre kraja ostavila Makabi bez plej-ofa

U derbiju večeri je Barselona pobedila Makabi 92:89 i time nastavila svoju bitku sa Monakom i Panatinaikosom za 2. mesto. S druge strane, ovim porazom je Makabi skoro pa izgubio šanse da bude 6. i uđe direktno u plej-of. Pogotovo ako Fenerbahče bude pobedio Efes.

U dramatičnoj završnici pobedu je doneo Nikolas Laprovitola trojkom 5 sekundi pre kraja. Argentinac je meč završio sa 15 poena i 9 asistencija.

Efikasniji od njega su bili Aleks Abrines i Jan Veseli sa po 17 poena. Džabari Parker je dodao 14, a Nikola Kalinić 4 poena uz 3 skoka, 3 asistencije i 2 ukradene lopte.