Nikola Jokić Srbija - Australija
Srbija - Australija; Foto: Beta(AP Photo/Altaf Qadri)

Košarka

Srbija bez Bogdana nastradala od šuta za 3: Više brine povreda Marinkovića, varničilo na terenu

Košarkaška reprezentacija Srbije odigrala je prvi od dva predviđena pripremna meča za Olimpijske igre, a Orlovi su poraženi od Australije sa 83:73 u Abu Dabiju. Kenguri su na ovaj meč stigli posle tesnog poraza od Amerike (98:92).

Bogdan Bogdanović i Ognjen Dobrić propustili su meč odlukom selektora Pešića, a kako se navodi u medijima razlog nisu povrede već odmor važnih igrača. U odsustvu beka Atlante kapitensku traku poneo je Nikola Milutinov.

U trećoj četvrtini Vanja Marinković je izašao sa terena vidno u bolovima, a ostaje da vidimo kakva je povreda u pitanju.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Peti Mils sa 27 postignuta poena, dok je kod Srbije blistao Filip Petrušev sa 17. Nikola Jokić zabeležio je dabl-dabl učinak od 14 poena i 14 skokova. Važno je pomenuti da je Srbija imala očajan šut za tri poena, Orlovi su postigli tri trojke od 22 pokušaja, te možemo konstatovati da je odsustvo dva “trojkaša” u mnogome poremetilo igru Srbije.

Na samom kraju utakmice kada je pobednik već uveliko bio poznat videli smo i prve varnice na terenu. Tada su se pri izvođenju lopte zakačili Džoš Gidi i Marko Gudurić. Njih dvojica su se našla u klinču samo 50 sekundi pre kraja, ipak brzo sustrasti smirene i meč je priveden kraju.

Od očaja do sjaja, pa nazad

Utakmica nije dobro krenula za izabranike Svetislava Pešića, brzo je Australija napravila prednost trojkama Petija Milsa, te otišla na osetnu prednost od šest razlike. Nisu se predavali lako Orlovi, a jedan od najboljih poteza utakmice viđen je bas u prvom delu igre kada je MVP NBA lige zaludeo Kengure.

U drugom delu videli smo odličnih pet minuta Srbije, koja je na leđima Vase Micića i Nikole Milutinova uspela da dođe do prednosti. Ipak, brzo je Australija neutralisala prednost, te ponovo stigla do najveće prednosti u prvom poluvremenu od šest razlike.

Ipak, kako su nas navikli, reprezentativci se nisu predavali ni sad i za samo minut i 30 sekundi postigli su osam poena dok je Australija dala samo jedan i to sa penala, pa je Srbija na poluvreme otišla sa vođstvom od jednog poena – 40:39.

Srbija - Australija
Srbija – Australija; Foto: Beta(AP Photo/Altaf Qadri)

Drugo poluvreme i povreda Vanje Marinkovića

U drugo poluvreme ušlo se identično kao i u prvo, igralo se u kratkim serijama timova, a na pauzu između poslednje dve četvrtine otišlo se pri rezultatu 62:59 za Australiju.

Ipak, jedna loša stvar se desila u ovom delu igre, pošto je Vanja Marinković izašao sa terena vidno u bolovima, a ostaje da vidimo kakva je povreda u pitanju.

U poslednju četvrtinu Srbija je ušla agresivnije, a zarazna energija Alekse Avramovića podigla je čitav tim na noge. Međutim, Peti Mils je nastavio da igra kao u najboljim danima, a Australija je četiri minuta pre kraja meča stigla do prve dvocifrene razlike.

Pokušala ja Srbija trojkama da stigne već ogromnu prednost, ipak Australija je zasluženo odnela pobedu sa ovog meča – 83:73.