Ivon Anderson i Marina Maljković; Foto: MN Press

Košarka

Srpkinje poražene u borbi za Olimpijske igre: Ostaje još jedna šansa, evo šta treba da se desi

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Australije rezultatom 75:73 u trećem kolu kvalifikacionog tunira za Olimpijske igre, koji se održava u brazilskom Belenu.

Ima Srbija za čim da žali u duelu sa Australijom, budući da je u poslendjem kvartalu imala prednost od šest poena. Tokom prve četvrtine Srpkinje su imale i dvocifreno vođstvo. Krajem druge je Australija preuzela kontrolu nad mečom.

Drugo poluvreme bila je igra nerava. Džejd Melburn je bila sigurna sa bacanja za stoprocentan učinak Australijanki. Predvodila ih je Mariana Tolo sa 13 poena.

U našem timu ponovo se izdvojio duo Stanković – Anderson. Naturalizovana Amerikanka ubacila je 20 koševa a Stanković 16 poena.

Kako do OI?

Uprkos drugom porazu iz tri meča, šansa da se Srbija plasira na OI treći put zaredom i dalje je ogromna.

Sudbina Srbije zavisiće od duela Nemačke i Brazila, koji je na programu u ponoć između nedelje i ponedeljka po srednjoevropskom vremenu.

Po svakom scenariju Marinine izabranice idu u Pariz, osim jednom – da Brazil pobedi Nemačku sa tačno sedam poena razlike (i uz 74 i više postignutih poena). Meč Brazil – Nemačka počinje u ponoć.

Srbija je imala priliku da nepuna 24 časa ranije obezbedi vizu za Olimpijske igre, ali je Ivana Raca sa linije penala bila neprecizna i nije Srpkinjama donela trijumf od osam poena razlike u duelu sa Brazilom.