Andrej Bjelić
Andrej Bjelić (11) u borbi za skok, Foto: fiba.basketball

Košarka

Srpska deca bez finala Eurobasketa: Upropastio nas katastrofalan šut

Šteta! Kadeti Srbije zaustavljeni su u polufinalu Eurobasketa od vršnjaka iz Francuske 67:60 i boriće se za bronzanu medalju.

U jednoj tvrdoj i neizvesnoj utakmici nisu uspeli da iskoriste prilike koje su im se ukazale u poslednja tri minuta da naprave preokret. Nekoliko napada u nizu nisu iskoristili posle dobrih odbrana.

Možda su svoju šansu prokockali na početku poslednje četvrtine kada su dozvolili protivniku da se odlepi na 10 poena prednosti.

Nije služio ni šut “Orliće”, pogotovo za tri poena (4/17). Andrej Bjelić naš prvi strelac i najbolji šuter nikako nije imao svoje veče iako je uspeo nekako da postigne 18 poena, ali uz šut za tri 2/8. Vuk Danilović je postigao 14 poena ali uz izuzetno slabe procente šuta iz igre (3/14).

Francuze je sa dabl-dabl učinkom predvodio sjajni Luka Letelije sa 11 poena i 10 skokova. Kameron Uindo je bio na ivici dabl-dabla sa 15 poena i 9 skokova.

Protivnik Srbije u borbi za bronzu biće Grčka koja je izgubila od Španije.