Andrea Trinkijeri
Andrea Trinkijeri; Foto: MN Press

Evroliga

Trinkijeri se “naoštrio” za Partizan: Monako pregazio šampiona Evrope, Šabaz nemoćan u Valensiji

Košarkaši Žalgirisa ubedljivo su pobedili Fenerbahče sa 98:75 u meču 22. kola Evrolige i vratio se u trrku za plej-in uoči gostovanja u Beogradu protiv Partizana sledećeg petka.

Domaćin je fenomenalno otvorio meč, vodio je 12:0 i 32:16, ali se Fenerbahče do poluvremena primakao na samo minus osam (35:43). Sredinom treće deonice bilo je “plus 16” za Žalgiris (56:40) i tad je bilo jasno da će domaćin slaviti, pošto gosti do kraja nisu uspeli da smanje razliku nijednom ispod 10 poena.

Kinan Evans je predvodio Žalgiris sa 21 poenom, Laurinas Birutis je dao 16, Brejdi Manek 14, a Rolands Šmits 12. Na drugoj strani Skoti Vilbekin je bio najefikasniji u Fenerbahčeu sa 22 poena, Džonatan Motli je dao 15, a Marko Gudurić sedam.

Monako pregazio šampiona Evrope

Košarkaši Monaka deklasirali su Real rezultatom 98:76. Oslabljeni Madriđani, bez povređenih Valtera Tavaresa i Serhija Ljulja, nisu imali rešenje za raspoložene izabranike Saše Obradovića.

Od starta meča Monako je bio bolji i veoma rano je stekao dvocifrenu prednost (24:14), a na poluvremenu je imao čak plus 16 – 56:40. Sredinom treće deonice bilo je i plus 25 za domaćina (67:42), zatim i plus 29 (80:51).

Monako su ka pobedi predvodili Džordan Lojd sa 19 poena, Majk Džejms je dao 15 poena, Alfa Dijalo 14, a Donatas Motejunas 13. Kod Reala, Džanan Musa je dao 12 poena, Rudi Fernandez 11, a Fabijan Kozer 10 za Real.

Majk Džejms, Džordan Lojd kosarkas Monaka na utakmici Evrolige protiv Partizana u hali Beogradska Stark Arena, Beograd 05.12.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, EVROLIGA, EUROLEAGUE, PARTIZAN, MONACO, MONAKO

Šabaz dobar, ali nemoćan protiv Valensije

Valensije je uspela da savlada Armani rezultatom 84:72.

Armani je danas imao prednost, čak i dvocifrenu tokom treće deonice, ali nije uspeo da je održi jer je Valensija fantastičnom odbranom u drugom poluvremenu uspela da zaustavi goste i da slavi na kraju prilično ubedljivo.

Kako je ekipa Etorea Mesine igrala u poslednjoj deonici govori i šut za tri poena (1 od 7), pokušavali su iz veoma teških situacija, a za razliku od njih, Valensiji je dosta toga polazilo za rukom.

Na kraju Dejvis 15 poena, Džons takođe, Odželej je imao poen manje. U ekipi Armanija Nejpir najbolji sa 20 poena.