Tripl-dabl Nikole Jokića
Sabonis vs Jokić (Foto: Beta/AP Photo/Jed Jacobsohn)

Košarka

Tripl-dabl Nikole Jokića, Denveru ni to nije dovoljno: Bogdanović dvocifren, Micić i Poku gledali kako Dončić vraća Dalas iz -24, pa se radovali

Fenomenalni tripl-dabl Nikole Jokića nije bio dovoljan da Denver izbegne poraz na gostovanju Sakramentu – 123:117.

Jokić je za 38 minuta na terenu postigao 36 poena, uz 13 skokova i 14 asistencija. U Denveru, koji je ponovi igrao bez Džamala Mareja, istakao se još samo Redži Džekson sa 20 poena.

Kod Sakramenta najbolji su bili DeAron Foks i Malik Monk sa po 26, ali su oni imali i bolju podršku ostatka tima.

Ovo je bila peta utakmica aktuelnog šampiona za nedelju dana, a Srbin je i tu ispisao NBA istoriju. On je uspeo da u 4 dana odigra dve utakmice u kojima je imao tripl-dabl učinak bez ijedne izgubljene lopte. Niko u istoriji NBA nije imao više od jedne takve utakmice.

– Tako je, kako je, ja sam odmorio jedan meč. Neki se vraćaju iz povreda – rekao je Jokić.

Dodao je i da njegov tim treba da zaigra kao ranije.

– Želimo da radimo iste stvari kao i uvek, da se dobro branimo i da napadamo u tranziciji. Oni su imali 20 poena iz tranzicije, dobri su bili u reketu. I u toj drugoj četvrtini su radili.

Denver sada ima skor 14 pobeda i sedam poraza, a Sakramento 11-7.

Bogdanovi Hoksi preslabi za tandem Adetokumbo – Lilard

Košarkaši Milvoki Baksa savladali su ekipu Atlante rezultatom 132:121 pred svojim navijačima.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Adetokumbo koji je ostvario tripl-dabl – 32 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Odličnu je pomoć imao u Demijenu Lilardu sa 25 poena i 9 asistencija.

U redovima Atlante Tre Jang je zabeležio dabl-dabl (32 poena, 12 asistencija). Bogdan Bogdanović je dodao 14 poena i tri skoka, ali uz slab procenat šuta iz igre.

Dalas serijom 30:0 se vratio iz -24, pa izgubio

Ludačku utakmicu sa neverovatnim preokretima odigrali su Dalasu, domaćin i Oklahoma, a na kraju su trijumf odneli gosti 126:120. Srpski košarkaši u redovima Tandera, Vasa Micić i Aleksej Pokuševski sa klupe su gledali spektakularan meč koji je dobio njihov tim.

Oklahoma je u poslednju četvrtinu ušla sa vođstvom od 24 razlike. Međutim, tada se događa neverovatna stvar. Maveriksi su napravili seriju 30:0 predvođeni Lukom Dončićem. Uspeli su da potpuno preokrenu i posle takvog razvoja događaja očekivalo se da će rešiti lako meč u svoju korist.

Možemo samo zamisliti koliko je protivnik grogiran kad doživi tako nešto. Međutim, “luda telad” nisu umela da zadaju nokaut. Umesto toga ispustili su prednost i na kraju je Oklahoma uspela da dobije.

Dončić je ostvario novi tripl-dabl sa 38 poena, 18 asistencija i 15 skokova za 46 minuta u igri. Džons mu je pomogao sa 24 poena, kao i Lajvli sa 20. U pobedničkom timu 23 poena Vilijamsa i još 7 dvocifrenih igrača.