kosarkas Mega MIS-a na utakmici ABA lige protiv FMP Zeleznika u hali sportova Ranko Zeravica, Beograd 29.09.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, ABA LIGA, ABA LEAGUE, MEGA MIS, KK FMP ZELEZNIK
Mega preokretom do pobede nad FMP-om, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

ABA liga

Uzalud čudesni dabl-dabl Kuzmića: FMP Soccerbet vodio skoro ceo meč, pa izgubio beogradski derbi

Beogradski derbi u ABA ligi ovog nedeljnog popodneva pripao je u dramatičnoj penal završnici ekipi Mege koja je savladala FMP Soccerbet 83:80.

Domaćini su uspeli da u poslednjoj četvrtini naprave preokret nakon što su tokom tri četvrtine bili u zaostatku.

Ušlo se u penal završnicu, gde su uspeli da sa linije slobodnih bacanja sačuvaju 3 poena prednosti. Na kraju je FMP pokušao da postigne trojku za produžetak, bilo je dovoljno vremena za to (11 sekundi), ali je Matic Rebec zbrzao.

Nije uspeo da pronađe poziciju za šut za tri poena, pa je onda pokušao da iznudi faul pri šutu, ali sudije se nisu oglasile. Kuzmić je uhvatio loptu u napadu, ali vreme je već isteklo kad je pokušao da vrati saigraču da proba novi šut za tri.

Kosta Kondić sa 20 poena i Filip Jović sa 19 bili su ključni igrači pobedničkog tima. Dvocifreni su bili i Marković i Kajil sa po 12 i Petrović sa 11. Kod ekipe iz predgrađa Voja Stojanović je ubacio 21, dok je Ognjen Kuzmić ostvario neverovatni dabl-dabl sa 15 poena i čak 19 skokova. Rebec je dodao 14.