, kosarkas Partizana, na utakmici Evrolige protiv Makabija, u hali Aleksandar Nikolic. Beograd, 17.10.2024. Foto: MN Press / ds Kosarka Euroleague, Partizan, Makabi
Karlik Džons (Foto: MN press)

Veliki “brejk” u Pioniru: Makabi video snagu novog Željkovog Partizana (VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su Makabi u Pioniru sa 91:79 u meču četvrtog kola Evrolige. Puleni Željka Obradovića našli su rešenje za sjajnog Livaja Rendolfa, koji je dominirao u prvom poluvremenu sa 17 poena, i upisali i drugi trijumf u elitnom takmičenju, prvi u gostima posle 10 meseci.

Makabi, koji je ugostio crno-bele u njihovom gradu i prvi put ove sezone imao pomoć svoje publike u Pioniru, bio je u igri tokom celog meča, ali nije uspeo da nađe rešenje za sjajnog Stelinga Brauna (20 poena), koji je doneo vrednu pobedu crno-belima i prvi “brejk” na strani.

– Teška utakmica, vrlo izjednačena. Odlučena je u poslednjim minutima, pobedili smo odličan tim. Značili su nam naši navijači koji su bili tu u malom broju – poručio je posle meča Željko Obradović.

Loš skok u 1. poluvremenu

Partizan je loše skakao u prvom poluvremenu što je Makabi iskoristio da ode na najvećih plus devet već na polovini prve četvrtine (21:12). Crno-bele je u život vratio Bonga, koji je u prvom delu ubacio tri trojke i igrao najbolju odbranu, a beogradski tim očas posla prestigao “domaćina” i poveo sa 28:27.

Makabi je u drugoj deonici jurio crno-bele, a u finišu je na krilima boljeg skoka nadoknadio šest poena zaostatka (36:42) i serijom od 10:0 na poluvreme otišao sa plus četiri (46:42). Livaj Rendolf bio je ubedljivo najbolji na terenu u tim trenucima sa čak 17 poena.

Bonga “zategao” odbranu

Drugo poluvreme počelo je serijom poena koje je ubacio Frenk Nilikina. Partizan je brzo prešao u vođstvo posle niza od čak 12:1, ali je u finišu treće deonice ostao bez borbenog Bonge koji je napravio četiri penala, a Makabi iskoristio njegovo odsustvo da zagospodari u reketima i približi se.

Zato se Bonga brzo i vratio na teren u poslednjih dva minuta i igrao sa četiri “penala”, a Brendon Dejvis sa tri poena iz reketa u poslednjoj sekundi doneo crno-belima prednost od 66:64.

Željko Obradović (Foto: MN press)

Bez pada u 4/4

Partizan je u poslednjoj deonici brzo otišao na šest poena prednosti (77:71), ali je sredinom četvrte četvrtine ušao u obostranu nervozu u kojoj je Tajrik Džons promašio i zakucavanje i lake poene.

Međutim, za razliku od prethodnih mečeva, crno-beli su ovog puta bili sjajni u poslendjih tri minuta, a Nilikina i Braun su sa pet vezanih poena trasirali put ka važnoj pobedi. Treba spomenuti i odličnu rolu Alekseja Pokuševskog koji je ispoljio izvanrednu borbenost posebno u defanzivi.

Strelci

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Sterling Braun sa 20 poena, Isak Bonga je ubacio 14, Frank Nilikina 12, a Ife Lundberg i Karlik Džons po 11 koševa.

Livaj Rendolf je bio najefikasniji u Makabiju sa 19 poena i sedam skokova, Hasijel Rivero je dodao 15, Džejlen Hord 14, Roman Sorkin 11, a Tamir Blat 10.

Šta dalje?

Posle duplog programa, košarkaše Partizana očekuje gostovanje u Zadru u subotu od 19 časova u okviru ABA lige, dok u utorak od 20.30 časova dočekuju Virtus u petom kolu Evrolige na svom parketu.