Erling Haland

Košarka

Veliki si ipak, Halande! Siti podavio Pevce, srećni i domaći i gostujući navijači – Arsenal opet ostaje bez titule (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija slavili su nad Totenhemom rezultatom 2:0 u poslednjem meču pretposlednjeg kola sezone u Premijer ligi.

Ne samo da je ova pobeda bila bitna jer su svi osporavali Siti da ove sezone ne igra dobro protiv velikih timova, već je doslovno mogla i da Arsenal dovede pred prvu titulu šampiona Engleske još od sada već davne 2004. godine.

Međutim, taj pritisak, da bi sve osim trijumfa bilo ravno porazu nije uticao na izabranike Pepa Gvardiole, iako je posle prvog poluvremena i rezultata 0:0 u tom delu igre možda delovalo drugačije.

A onda, na scenu su stupili najveći igrači trenutno najvećeg engleskog kluba i pokazali zašto uživaju takve epitete. Bernardo Silva do Kevina de Brujnea, ovaj do Erlinga Halanda, a Norvežanin do mreže koju je branio Guljelmo Vikario.

Tako je Haland ućutkao i sve one kritičare, a bilo ih je tokom sezone, koji su govorili da je postao igrač za male utakmice. Igrač koji nabija statistiku na uslovno rečeno malim klubovima.

Sad je opet postalo jasno, onima kojima nije bilo, da je Haland ipak veliki fudbaler.

Drugi gol takođe je bio Halandovo delo, već u sudijskoj nadoknadi, posle penala.

Zanimljivi detalji s utakmice

Bio je ovaj meč ispunjen mnogim zanimljivim situacijama. Pre svih ona iz prvog poluvremena, kada su navijači Totenhema praktično tugovali posle odbrane njihovog golmana.

A onda i ona gde Ederson nije želeo da napusti teren, iako je verovatno doživeo i blaži potres mozga.

A onda, bila je tu i Gvardiolina reakcija na jednu odbranu rezervnog golmana Stefana Ortege, kad je i sam mislio da će lopta ući u gol, pre no što je ovaj maestralno intervenisao.

Međutim, ove večeri će upamćeno ostati da je Siti opet prvi na tabeli, da je sa pol pozicije ušao u poslednje kolo Premijer lige, kao i da je Arsenal opet ostao bez trofeja.