Košarkaši Crvene zvezde napuštaju teren na utakmici finala plejofa Kosarkaske Superlige Srbije protiv Partizana u hali Beogradska Arena, Beograd 05.06.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, KLS, SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, PARTIZAN, CRVENA ZVEZDA

Košarka

Vreme je isteklo, Zvezda nije “dočekala” Partizan – evo ko je nadležan da reši haos u finalu

Drugi meč finalne serije plej-ofa Superlige između košarkaša Partizana i Crvene zvezde definitivno je prekinut, a odluku o epilogu doneće sutra KLS.

Do prekida je došlo nakon brojnih uvreda sa tribina, a zatim i gađanja košarkaša Zvezde tvrdim predmetima. Košarkaši Zvezde napustili su teren zbog uvreda koje su upućene sa tribina Milošu Teodosiću, Nemanji Nedoviću, Nebojši Čoviću i njihovim porodicama.

Prilikom napuštanja Partizan je vodio 57:45, do kraja treće četvrtine je ostalo sedam minuta i 54 sekunde. Kasnije su teren napustile sudije i igrači Partizana.

Posle pauze od sat vremena i nakon što navijači Partizana nisu hteli da napuste tribine meč je prekinut. Nezvanično, Partizan nije hteo da igra bez navijača.

Međutim, kada je sala ispražnjena na teren su se vratili košarkaši Zvezde i sudije. Po pravilima su sačekali crno-bele 15 minuta, a pošto se nisu pojavili sudije su odsvirale kraj.

Jakovljević pojasnio proceduru

Gostujući na TV Arenasport, košarkaški trener Dragan Jakovljević je pojasnio propozicije takmičenja usvojene pre početka tekuće sezone.

– Kada su se sudije vratile, po propozicijama, teče 15 minuta da se igrači oba tima vrate. Vidimo da su na parketu samo igrači Zvezde, ne i Partizana – rekao je Jakovljević i dodao:

– Ako se ne pojave, po propozicijama koje su utvrđene na Skupštini lige pre početka na Staroj planini, sudija će odsvirati kraj. Delegatski izveštaj, koji je sačinjen od različitih izjava, donosi konačnu odluku po propozicijama lige – poručio je Jakovljević.