kosarkas Crvene zvezde na utakmici Jadranske ABA lige protiv FMP Zeleznika u hali Stark Beogradska arena, Beograd 21.01.2024. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Crvena zvezda, Jadranska ABA liga, FMP Zeleznik
Branko Lazić je bio najbolji pojedinac u pobedi Zvezde nad FMP-om, Foto: MN Press/Marko Metlaš

ABA liga

Zvezda dozvolila FMP Soccerbetu samo 8 poena u četvrtini: Meč sezone Branka Lazića i 38. uzastopna pobeda nad Panterima

Utakmicom sezone Branka Lazića sa 4 pogođene trojke iz 5 pokušaja i 17 postignutih poena Crvena zvezda je rutinski savladala FMP Soccerbet 87:54 i upisala 15. pobedu u ABA ligi ove sezone.

Kapiten crveno-belih bio je udarna pesnica svoje ekipe kada je već u prvoj četvrtini napravljena dvocifrena prednost koju gosti nisu mogli da ugroze. Pogodio je prva tri šuta za 3 poena i sva 4 slobodna bacanja, te je već posle 10 minuta postigao 13 poena.

Pratio ga je Jago dos Santos sa istim brojem poena (17), ali i čak 14 asistencija uz 5 skokova. Morao je i na ovom meču da podnese najveći teret s obzirom da su i dalje povređeni Teodosić, Topić i Nedović. Zbog toga je jedini kome trener Sferopulos nije mogao da rasporedi minutažu i proveo je skoro 30 minuta na terenu.

– Mislim da smo danas bili koncentrisani i fokusirani. Bili smo ozbiljni od početka. Kako smo završili, zadovoljan sam kako smo reagovali, dobro smo odigrali u odbrani. Bez obzira na protivnika, morate da budete koncentrisani i fokusirani. Možete u suprotnom da imate probleme u ABA ligi, ali i Evroligi. Treba da nastavimo sa ovakvom odbranom, ali i ofanzivno, gde nemamo mnogo problema – rekao je Sferopulos posle meča.

Bila je ovo prilika Sferopulosa da uigrava najnovije pojačanje, Džavontea Smarta, sa ostatkom ekipe pred verovatno najvažnije gostovanje ove sezone protiv Albe u Berlinu. Zvezdi će biti potrebno da Amerikanac bude na najvišem mogućem nivou, ako želi pobedu, s obzirom da je osakaćena na bekovskim pozicijama.

Smart je upisao 10 poena, mada još uvek traži svoj šut za tri poena (3/8), ali sakupio i 6 skokova uz 3 asistencije. Četvrti dvocifreni u redovima domaćina bio je Luka Mitrović sa 12 poena.

Kod FMP-a 14 poena Bojana Subotića i 10 Fostera.

Za kraj i kuriozitet da je ovo 38. uzastopni trijumf Crvene zvezde protiv FMP-a. Poslednji put je tim iz Železnika slavio protiv crveno-belih 18. maja 2011. godine.

Kao što rekosmo Crvena zvezda naredni meč igra u Berlinu protiv Albe u četvrtak od 20h.