Trener Partizana na utakmici finala plej ofa ABA lige protiv Crvene zvezde u hali Beogradska arena, Beograd 19.05.2024. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Aba liga, Partizan, Crvena zvezda, Plej of
Željko Obradović, Janis Sferopulos; Foto: MN Press/Marko Metlaš

Košarka

Zvezda i Partizan imali prve provere u sezoni: Evo šta su uradili

Košarkaši Partizana i Zvezde odigrali su danas prve pripremnu utakmicu za novu sezonu oba večita rivala odigrali su mečeve sa timovima iz Republike Srpske i oba tima lako su slavili.

U maloj sali Beogradske arene, crno-beli su pobedili ekipu Igokee rezultatom 85:68 (24:22, 19:17, 22:16, 20:13) i to bez kapitena Marinkovića, Karlika Džonsa, Frenka Nilikine i povređenog Ajzee Majka.

Igokea je pružila solidan otpor u prvom poluvremenu, ali je Partizan u nastavku igre pokazao superiornost, naročito u poslednjoj četvrtini gde su gosti iz Laktaša postigli samo 13 poena.

Najefikasniji igrač Partizana bio je Brendon Dejvis sa 17 poena, dok su Ife Lundberg i Tajrik Džons postigli po 14, a Mario Nakić dodao 10 poena. Vašington je upisao devet poena, Braun osam, a Pokuševski sedam.

Kod Igokee, najbolji strelci su bili Brajs Džons sa 17 poena, Terel Karter sa 14, i Marko Jeremić sa 12 poena, prenosi “Basketball Sphere“.

Zvezda protutnjala Jahorinom

Zvezda je u Palama imala lakši posao od Partizana.

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su danas svoj prvi pripremni meč pred novu sezonu. U gostima kod ekipe Jahorine na Palama, crveno-beli su u punoj hali prepunoj svojih navijača iz Republike Srpske ostvarili ubedljivu pobedu rezultatom 94:53.

Šampion Srbije i ABA lige ozbiljno je pristupio utakmici i od samog početka dominirao, pokazavši veliku želju za igrom. Zvezda je u jednom trenutku vodila sa 28:8, a na poluvremenu je rezultat bio 46:24.

Ekipa Jahorine nije imala odgovor na igru crveno-belih, koji su uspeli da osvoje pobedu u impresivnom stilu. Trener Zvezde Janis Sferopulos pružio je priliku svim igračima, osim Nikoli Kaliniću i Milošu Teodosiću, koji nisu nastupili.

Na debiju su se odlično pokazali novajlije Kodi Miler-Mekintajer i Ajzea Kenan, koji su iskoristili svoju priliku i doprineli ubedljivoj pobedi. Crveno-beli su od početka dominirali, a trijumf su potvrdili kroz čitav tok meča, osiguravši još jedan uspešan korak pred početak sezone.