BRANKO LAZIC i LUKA MITROVIC kosarkasi Crvene zvezde na utakmici finala Jadranske ABA lige protiv Partizana u hali Aleksandar Nikolic Pionir, Beograd 18.06.2023. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Partizan, Jadranska ABA liga, Crvena zvezda
Luka Mitrović i Branko Lazić, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Zvezda ispustila +3 u poslednjih 40 sekundi i promašila šut za pobedu: Crveno-beli bez trijumfa na Kipru posle novog trilera

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Žalgirisa 85:84 posle još jednog dramatičnog meča na Kipru. Jago Dos Santos je promašio šut za tri poena u poslednjoj sekundi.

Bio je ovo još jedan triler meč crveno-belih na pripremnom turniru pred početak sezone. Ipak, kao i juče protiv Makabija upisan je poraz. Ovog puta se nisu igrali produžeci kao dan ranije.

Sigurno ima šta da kaže Duško Ivanović svojim igračima posle ovog meča, tačnije posle celog turnira. Mogao je da vidi gde su problemi u igri.

Ono što je očigledno jeste da su crveno-beli imali problema u samoj završnici da sačuvaju prednost i obezbede pobedu. Na ovom susretu su imali +4 pred poslednji minut, ali su ostali bez ideje u napadu. Lekavičijus je to iskoristio i preokrenuo rezultat sa linije penala.

Bila je ovo još jedna dobra evroligaška provera i sjajan duel za ljubitelje košarke. Obe ekipe su uspele da ispuste i dvocifrene prednosti. Zvezda je imala +10 na početku druge četvrtine, dok je Žalgiris do poluvremena napravio preokret.

Loša igra crveno-belih u trećoj četvrtini je donela i 15 poena prednosti litvanskom timu. Ipak, crveno-beli su se vratili i preuzeli vođstvo. Čuvali su ga sve do nekih 17 sekundi pre kraja kada je Lekavičijus slobodnim bacanjima postavio konačan rezultat.

Što se tiče strelaca najefikasniji u redovima Crvene zvezde je bio Gedraitis sa 19 poena, dok je 18 dodao Majk Tobi. Nedović je postigao 13 i imao 5 asistencija.

U litvanskom timu 16 poena je bacio Ulanovas, Butkevičijus je dodao 12, a Birutis je upisao dabl-dabl sa 11 poena i 12 skokova.