Larkin Nedović, Efes - Zvezda; Foto: MN Press

Zvezda izbacila Partizan iz Evrolige! Velika bruka u Istanbulu – u toku meča se oglasio Kevin Panter

Vrlo neobična situacija poslednjeg kola Evrolige završena je očekivanim ishodom – Crvena zvezda je izgubila od Anadolu Efesa i time izbacila Partizan iz Evrolige. Međutim, malo ko je očekivao da će utakmica koju je cela Srbija pratila biti završena rezultatom 100:55.

Iako su crveno-beli na sva zvona najavljivali da će se boriti, utisak je, previše lako su poklekli u Istanbulu. Šta više, obrukali su se pred očima Evrope i doživeli najteži poraz ikad u Evroligi. Još u prvom poluvremenu Zvezda je imala 14 izgubljenih lopti. Delila ih je kao “bombone”, a Efes je to velikodušno prihvatio.

Zvezda je do kraja bila razbijena u svim mogućim aspektima košarkaške igre. Partizan, ove večeri, nije imao apsolutno nikakvu šansu da se nada “pomoći” najvećeg rivala.

Najteži poraz ikada

Debakl u Istanbulu je najubedljiviji poraz Zvezde ikad u elitnom takmičenju. Prethodni najteži poraz Zvezde u Evroligi iznosio je 38 razlike (53:91) od Himkija u Rusiji, oktobra 2015. godine.

Da će Efes deklasirati Zvezdu moglo se zaključiti već u drugoj deonici, kad su izabranici Tomislava Mijatovića stekli dvocifrenu prednost, a na poluvremenu je bilo 45:31 za turski klub. U 29. minutu Efes je imao 28 razlike (72:44), a upravo tad je zbog druge tehničke greške i verbalnog nasrtaja na jednog sudiju isključen Miloš Teodosić.

Prednost Efesa rasla je iz minuta u minut a kod rezultata 88:44, na šest minuta i 47 sekundi pre kraja, zbog tuče su isključeni Tajrik Džons iz Efesa i Džoel Bolomboj iz Crvene zvezde. Imao je Efes i 48 razlike (92:44), ali je Zvezda uspela u finišu da za nijansu ublaži poraz.

Elajdža Brajant je sa 26 poena predvodio Efes, 15 je dao Derik Vilis, 13 Dan Oturu, a 12 Erćan Osmani. Kod Zvezde, koja je imala čak 22 izgubljene lopte (Teodosić šest) i šutirala za tri poena 3/23, Rokas Gedraitis, Luka Mitrović i Nemanja Nedović jedini su bili dvocifreni sa po 11 poena.

Javio se Kevin Panter

Još u toku utakmice, na društvenoj mreži “X” oglasio se kapiten Partizana Kevin Panter. Crno-beli su, dakle, “navijali” za crveno-bele, ali nisu imali mnogo šansi da bilo kakav optimizam.

Čak je Zvezda deklasirana do te mere da je Panter javno prozvao rečima: “Vrlo očigledno!”

Navijači Partizana su se odmah oglasili i najavili Panterovu “osvetu” u plej-ofu ABA lige, gde je i prošle sezone zatrpao Zvezdu u velikom finalu.