Crvena zvezda Mornar

ABA liga

Zvezda je i sa pola snage preozbiljan tim za Mornar: Crveno-beli lako protiv fenjeraša

Košarkaši Crvene zvezde slavili su protiv ekipu Mornara 95:75 u hali “Aleksandar Nikolić” . Utakmica je počela u 20 časova, u okviru osmog kola regionalne ABA lige.

Crveno-beli dočekali su goste iz Bara posle dve uzastopne pobede upisali su i treću a trenutno su na skoru 7-1. Sa druge strane, Mornar ima samo jednu pobedu i sedam poraza. Poslednji put su savladali Krku, u petoj rundi takmičenja.

Zvezda je slovila za velikog favorita s obzirom na veliku razliku na kvalitetu, što se vidi i po prikazanom u ABA ligi u dosadašnjem delu, a Zvezda je na ovoj utakmici to i dokazala.

Ono što je posebno išlo na ruku crveno-belima jeste da nikada nisu izgubili od Mornara na domaćem terenu, a ova statistika će ostati nepromenjena još neko vreme.

Najefikasniji igrači Crvene zvezde bili su Majk Tobi 16 i Marko Simonović 13, dok su se u ekipi Mornara istakli Taj Voler sa 14 i Aleks Gavrilović 13.

UŽIVO:

IV ČETVRTINA

95:75 – Kraj, Zvezda lako protiv fenjeraša!

85:67 – Crvena zvezda je usporila u poslednjoj četvrtini što se odrazilo i na broj ukupnih poena. Sferopulos je tražio tajmaut kako bi zaustavio nalet Barana.

III ČETVRTINA

78:60 – Kraj treće četvrtine. Nova asistencija (8) Nemanje Nedovića koji u ovim trenucima dominira na terenu, počeo je i Majk Tobi da pogađa trojke. On je na 11 poena trenutno. Utakmica protiče u laganom ritmu.

64:50 – Nedović postiže 11 poena, pa se izjednačava na listi strelaca sa Gedraitisom. Odbrane su se pojavile, ili su samo igrači krenuli da promašuju.

56:46 – Solidno Mornar otvara drugo poluvreme i serijom 5:0 vraća neizvesnost, međutim Bolomboj i Gedraitis se ponovo upisuju u strelce, pa je razlika ponovo dvocifrena.

II ČETVRTINA

POLUVREME 52:39 – Crvena zvezda se bolje snašla u revolveraškom obračunu u Pioniru. Taj Voler je najefikasniji pojedinac sa 14 poena, a prate ga Gedraitis sa 9, Simonović 8, kao i Nemanja Vranješ.

Od igrača Zvezde samo se Miloš Teodosić nije upisao u strelce, ali važno je pomenuti da je već početkom druge četvrtine Janis Sferopulos ispraznio klupu.

48:35 – Trojka za trojkom, ekipe su zaboravile kako se igra odbrana. Posle Sferopulosa, tajmaut raži i Pavićević, a glavni razlog je loša odbrana ode ekipe. Dva minta pe kraja poluvremena videli smo čak 83 poena, mnogo!

Lepo za gledati, ali sigurno trenerima nije najlagodnije.

39:28 – Meka ruka Volera, koji je posstigao polovinu poena svoje ekipe (14), međutim lošim faulovima gosti ne uspevaju da uhvate priključak.

Od tri faula ekipe Mornara, sva tri su bila za slobodna bacanja, redom su pogađali Lazarević, Simonović i Davidovac. Međutim ponovo ćemo istaći da je centralna figura utakmice Taj Voler, sjajni plej Mornara.

32:19 – Sjajno igra Taj Voler već ima 8 poena, ali očigledan je nedostatak kvaliteta u ekipi Mornara. Ne izgledaju loše, a opet gube preko 10 razlike. zvezda je dala čak 18 poena iz reketa

Crvena zvezda Mornar 1

I ČETVRTINA

29:17 – Nešto što se moglo i naslutiti, mnogo poena u prvoj četvrtiniu. Simonović je postigao 6 poena, dok je najefikasniji Gedraitis sa 9. U ekipi Mornara 6 je dao Voler, a 5 je postigao Vranješ. Ipak, Barani ne uspevaju da zadrže ritam za crveno-belima na startu meča.

23:11 – Čim je ušao u igru u listu strelaca upisao se i Ognjen Kuzmić. Krenula je zvezda da melje protivnika, a Gedraitis je nastavio da pogađa. Uz novu trojku Litvanac je na 9 poena u prvoj četvrtini.

Obradovaće se mnogi navijači Zvezde, u igru je ušao i Marko Simonović. Možda je ova utakmica pravi trenutak za dokazivanje!

16:11 – Poslednje poene za Crvenu zvezdu postigao je Jago Dos Santos sa linije slobodnih bacanja, pre njega trojku je pogodio Nemanja Nedović, dok je takođe za tri u ekipi Mornara prezizan bio Vranješ. Utakmica puta ritma i bez mnogo prekida.

10:6 – Dve trojke Rokasa Gedraitisa, obe iz levog ugla terena. Vodi Zvezda na startu meča, čini se da će ovo biti pravi revolveraški okršaj.

Ekipa Partizana je pred ovaj meč poražena od strane Cedevita Olimpije 95:91 i sada crveno-beli imaju šansu da se odmaknu na dve pobede viška u odnosu na najvećeg rivala i finalistu prošle sezone. Bivši igrač Crvene zvezde, Jaka Blažič postigao je 29 poena.