KK Crvena zvezda; Foto: MN Press

Košarka

Zvezda nadoknadila -15, ali udarila u zid: Avramović i CSKA joj naneli drugi poraz

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA u Moskvi rezultatom 94:92 i upisali drugi poraz u pripremnom periodu za novu sezonu. “Armejci” su, predvođeni Aleksom Avramovićem, nastavili sjajan niz u predsezoni i pokazali da, iako ne igraju u Evroligi, jesu na nivou elitnog takmičenja.

Zvezda je odigrala dobar takmičarski meč, pravu pripremnu utakmicu sa puno borbe i taktičkih razigravanja. Međutim, imala je dosta oscilacija na kojima će morati da poradi Janis Sferopulos. Crveno-beli su u loše krenuli, već u prvoj deonici imali dvocifren zaostatak, a u drugoj četvrtini i -15.

Međutim, to su uspeli da nadoknade u poslednjem kvartalu i da poenima od table Ajzee Kenana prvi i jedini put povedu. Tada je na semaforu pisalo 77:78. Međutim, usledio je brzi novi pad. CSKA je preokrenuo i u neizvesnoj završnici došao do trijumfa.

Tri minuta pre kraja “armejci” su vodili 84:79, a u poslednjem minutu u penal završnici Zvezda nije uspela da makar izbori produžetak. Penal završnica je, ipak, pripala Partizanovom bratskom klubu.

U ekipi Zvezde, koja je igrala bez Miloša Teodosića, Džoela Bolomboja, Nemanje Nedovića i Rokasa Gedraitisa, najefikasniji su bili Ajzeja Kenan i Uroš Plavšić sa po 21 poenom. poena. Dvicfren je bio još Ognjen Dobrić po 12 poena, a kapiten Luka Mitrović je dao devet. U ekipi CSKA Melo Trimbl je dao 21 poen, Aleksa Avramović 16, a Kasper Ver 14.

Zvezda drugi meč na VTB kupu igra sutra od 16 časova protiv Lokomotive Kubanj. CSKA je juče savladao Lokomotivu rezultatom 105:95.