Zvezda - Igokea, prvo kolo ABA lige
Zvezda slavila u Laktašima (Foto: Printscreen/Twitter/ABA liga)

ABA liga

Zvezda pokazala snagu: Slovenac dominirao, Litvanac oduševio, Igokea lako pala (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde trijumfalno su započeli novu sezonu u regionalnom takmičenju. Crveno-beli su kao gosti savladali Igokeu u Laktašima u prvom kolu ABA lige sa 81:63, uz sjajnu rolu Slovenca Majka Tobija koji je ubacio 19 poena.

Vodila je Zvezda u celoj prvoj deonici, ali je ona na kraju završena sa samo tri poena razlike (20:17), a maksimalnih je bilo plus šest (14:8 i 18:12).

Razliku je održavala u drugoj četvrtini, iako se momci iz Laktaša nisu predavali, a na odmor se otišlo sa velikih plus osam za Zvezdu i to zahvaljujući trojki Rokasa Giedraitisa uz zvuk sirene – 40:32.

Pogledajte na snimku ispod njegov maestralni pogodak:

Inače, gotovo celo prvo poluvreme je obeležio slovenački sudija Javor koji je često koristio priliku da gleda video-snimke pa je prvo poluvreme trajalo gotovo sat vremena.

Gas u trećoj četvrtini

Zvezda je pojačala gas u trećoj deonici i svakako tu i prelomila utakmicu, jer su pred poslednju četvrtinu Beograđani imali već 21 poen viška (66:45).

Sve što se dešavalo do kraja bilo je samo puko odrađivanje posla i jedina prava dilema je bila sa kojom će razlikom Zvezda slaviti na kraju.