Stefan lazarević na utakmici ABA lige Crvena zvezda - Borac Čačak
Stefan Lazarević (Foto: MN press)

ABA liga

Zvezda preživela Borac uprkos mnogim problemima: Crveno-beli se provukli pored Čačana

Crvena zvezda došla je do pobede nad ekipom Borca iz Čačka na svom terenu u okviru 16. kola ABA lige rezultatom 90:74.

Na samom startu su gosti iz Šumadije uspeli da odgovore mnogo jačem rivalu, pa su držali priključak u uvodnim minutima ovog meča.

Ipak, Borac je brzo počeo da posrće za crveno-belima koji su na krilima Jaga i Gijedraitisa uspeli da se odlepe na dvocifrenu i to veoma ubedljivu prednost.

Čačani su pokušali na startu druge deonice da pruže otpor šampionu Srbije, ali je to zapravo donelo mnogo više problema u odbrani nego koristi u napadu.

Do kraja poluvremena Crvena zvezda je imala manjih problema da obuzda rivala koji je uspeo donekle da umanji minus, ali i dalje domaći vode posle svega.

Opet su se crveno-beli prilično mučili na startu deonice, ovoga puta treće, kada je Borac uspeo da održi priključak, ali dobra igra pre svih Jaga omogućila je domaćinu da se dodatno odvoji pred poslednjih 10 minuta.

U zavšnici meča Zvezda je uspela da slomi otpor žilavih Čačana i tako upiše novu, veoma bitnu, pobedu u ABA ligi uprkos kadrovskim problemima.

Najefikasniji na meču bio je Jago sa 24 poena, a pratili su ga Gedraitis sa 15, Mitrović sa 16 i Tobi sa 13 poena.