Zvezda Split; Foto: MN Press

ABA liga

Zvezda sa pola gasa slomila Split: Teodosić odmarao, Gilespi debitovao, Tobi rešetao

Nakon što je Partizan izgubio od Zadra, Crvena zvezda je dobila priliku da pobedom nad Splitom dođe do tri pobede viška u odnosu na najvećeg rivala. I iskoristila je trijumfom rezultatom 89:67 u dvorani u Železniku.

Trener crveno-belih je na ovom susretu odmarao Miloša Teodosića, a na delu po prvi put video Frenk Gilespija, novog centra koji je debitovao. Nije se mnogo naigrao, upisao je samo tri skoka, ali se od njega tek očekuje uklapanje i veći doprinos.

Najbolji na utakmici bio je Majk Tobi, američki centar o kome se već pričalo da je na izlaznim vratima Malog Kalemegdana. On je rešetao iz svih pozicija i na kraju je završio sa 24 postignuta poena, uz šest skokova. Njega je pratio Luka Mitrović sa 14 poena, Nemanja Nedović je imao 11, a Marko Simonović 10. U poraženom sastavu Šorter je bio najefikasniji sa 17 koševa, 11 je dodao Perković, a Vuko jedan manje.

Crveno-beli su prvu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 21:16. Prednost šampiona Srbije je rasla iz minuta u minut, a Zvezda je prvo poluvreme dobila rezultatom 47:34. Crvena zvezda je nastavila sa dobrom igrom u drugom poluvremenu. Lider ABA lige je na kraju zasluženo stigao do ubedljive pobede.

Crveno-beli su meč sa Splitom odigrali u Železniku, pošto su bile zauzete Štark arena i dvorana “Aleksandar Nikolić”. Sada su ubedljivo prvi na tabeli ABA lige sa 12 pobeda i jednim porazom. Split je na 11. poziciji sa učinkom 4-9.