kosarkas Crvene zvezde na utakmici finala plejofa Kosarkaske Superlige Srbije protiv Partizana u hali Beogradska Arena, Beograd 05.06.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, KLS, SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, PARTIZAN, CRVENA ZVEZDA

ABA liga

Zvezda se mučila, pa slomila Mornar: Giedraitis i Daum stavili tačku u polupraznoj Areni

Košarkaši Crvene zvezde ispravili su utisak iz prvog kola ABA lige i poraza u Dubaiju, te su u Beogradskoj areni savladali Mornar iz Bara rezultatom 91:72.

Zvezda je pred 6.584 navijača u Areni posle prve deonice imala plus osam (22:14), ali je na poluvreme otišla sa samo plus četiri (45:41). Mučenje u oba pravca terena je bilo evidentno.

U trećoj deonici Zvezda je dodala gas i pred poslednjih 10 minuta vodila je 67:58. Domaćin je u poslednjih 10 minuta nastavio da povećava prednost i na kraju stigla do ubedljive pobede od +19.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Rokas Gedraitis sa 19 poena, Majk Daum je dao 18, a Luka Mitrović 10. Ajzeja Kenan je dao devet, a Nemanja Nedović i Kodi Miler-Mekintajer dali su po osam poena.

Kod Mornara je najefikasniji bio Branden Dženkins sa 27 poena, Džamari Smit je dao 14, a po 10 Lovro Buljević i Džejden Bediako.

Branilac trofeja u ABA ligi sad ima pobedu i poraz, dok je Mornar sezonu otvorio sa dva neuspeha. U trećem kolu Zvezda sledeće nedelje gostuje Splitu, ali će pre toga u petak gostovati Parizu na otvaranju Evrolige.