kosarkas Crvene Zvezde na utakmici Evrolige protiv Real Madrida u hali Beogradska Stark Arena, Beograd 19.12.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, EVROLIGA, EUROLEAGUE, CRVENA ZVEZDA, REAL MADRID

Zvezda umalo pobedila najbolji tim Evrolige u nebitnoj utakmici

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Madridu od Reala sa 101:94 u 32. kolu Evrolige. Vodili su crveno-beli skoro 39 minuta, ali je najbolji tim Evrolige pokazao zašto je na vrhu elitnog takmičenja.

Nemanja Nedović odigrao je fantastičan meč i ubacio 30 poena. Pratio ga je sjajni Adam Hanga sa 22, ali to nije bilo dovoljno da se zabeleži pobeda protiv kraljevskog kluba.

U redovim Madriđana najefikasniji bio je Džanan Musa sa 30 poena, dok je Mario Hezonja je ubacio 20.

Crveno-beli su odigrali odličan meč uprkos porazu, a moramo naglasiti da je tim Janisa Sferopulosa imao velikih 16 poena razlike sredinom treće četvrtine.

Ipak, Real je još jednom pokazao da mu nije teško da se vrati iz velikog minusa, pogotovo na njegovom parketu.

Ovaj meč nije imao rezultatski značaj ni za jedne ni za druge, s obzirom na to da Zvezda nema šanse da se nađe u plej-inu, dok je Real siguran na prvoj poziciji.

Zvezda je u Madrid doputovala izuzetno oslabljena. Trener Sferopulos na ovom meču nije mogao da računa na standarno odsutne Topića, Tompkinsa i Jaga, a nije bilo ni Miloša Teodosića.

Crvena zvezda sledeće kolo dočekuje Olimpijakos, dok će u posledjoj utakmici sezone igrati protiv Efesa.

Uživo:

IV ČETVRTINA:

Kraj: 101:94 – Nije uspela Crvena zvezda da slavi u nebitnoj utakmici tri kola pred kraj prvenstva u Evropi.

86:85: Trojka Muse uz faul Lazića čime ekipa iz MAdrida prelazi u vođstvo. Ovo je 23. poen Džanana Muse.

80:84 – Najiskusniji igrači Reala daju svoj doprinos u završnici utakmice, nakon trojke Rodrigeza i izborenog faula u napadu Fernandeza trojku je pogodio i Serhio Ljuj te spustio prednost crveno-belih.

75:82 – Zvezda poenima Bolomboja i trojkom Nedović ponovo dolazi do osetljivije prednosti od +7.

III ČETVRTINA:

72:75 – Real je ekspresnom serijom od 10:0 spustio na šest razlike, a potom došao i do minimalnog zaostatka. Ipak u poslednjoj sekundi treće četvrtine do poena je stigao sjajni Adam Hanga te odveo Beograđane na +3. Nedović je dobio tehničku usled protesta kod sudija .

70:54 – Zvezda igra kao preporođena u sred Madrida, Hanga i Nedović predvode tim, ali ne treba zaboraviti i doprinose ostalih igrača. Gilespi i ilić dominiraju u odbrani, a uradili su i ono što je malo kome uspelo u Evroligi – zaustavili su Tavaresa.

49:61 – Najveća prednost za Zvezdu, nakon Nedovića četiri poena za inspirisanog Hangu. Posle zvezde i Real je ispunio bonus.

48:55 – Simultanka Nemanje Nedovića se nastavlja i u drugom poluvremenu. Trenutno je popularni Neda na 23 poena. Crveno-beli su posle dva minuta ispunili bonus, a problem sa faulovima ima Bolomboj koji ima 3 lične greške.

Fantastično prvo poluvreme Nemanje Nedovića obeležilo je utakmicu u prvih 20 minuta.

II ČETVRTINA:

Poluvreme – 47:44: Poenima Luke Mitrović posle skoka u napadu Crvena zvezda odlazi na odmor sa zasluženih +3. Nemanja Nedović najefikasniji je igrač na utakmici sa 18 poena.

35:38 – Novi preokret, dobra energija Gilespija u odbrani, pa onda doprinos i u napadu. Nakon koša Davidovca, Mateo traži tajm-aut da smiri ekipu.

35:29 – Brzo se igra u ovim trenucima, a Jabusele je nadjačao igrače Crvene zvezde i ponovo okrenuo rezultat u korist svoje ekipe. Nakon zakucavanja Hezonja i tajm-aut Sferopulosa, a onda i tenzije zbog pozicije Smarta pri košu Hrvata.

27:25 – Povela je Zvezda, ali brzo su se Madriđani stabilizovali te ponovo došli do vođstva. prva dva minuta druge četvrtine obeležila je blokada Tavaresa nad Lukom Mitrovićem.

I ČETVRTINA:

20:21 – Zvezda dobija poslednju četvrtinu i serijom od 8:0 odlazi na odmor između četvrtina, trojke Nedovića i Lazića donele su prevagu,

20:13 – Hvataju napadački ritam igrači Reala, reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa postigao je već 11 poena

5:10 – Lepo igra Zvezda, razigrali su se Nedović i Ilić i za sada energetski se vidi jasna razlika u nastupu dva tima.

2:3 – Dobar početak Zvezde, rasterećeno deluju igrači, a Dalibor Ilić je moćno zakucao u reketu Reala i to pored Endiajea.

Tabela

Uvod

Košarkaši Crvene zvezde večeras od 20.30 u okviru 32. kola Evrolige gostuju Realu u Madridu.Tim Janisa Sferopulosa ostao je bez ikakvih šansi za nastavak takmičenja, pa se navijači nadaju da bi rasterećena ekipa mogla da pruži jak otpor šampionu Evrope.

Real je osigurao prvu poziciju pred plej-of, dok se sa druge strane čini da će crveno-beli završiti sezonu na 16. poziciji. Crvena zvezda neće moći da računa na čak tri plejmejkera, među kojima je i najbolji igrač tima Miloš Teodosić.

Takođe, put Madrida nisu krenuli ni Jago dos Santos, Nikola Topić i Trej Tompkins. Sa druge strane Real neće imati povređenih igrača, ali ipak očekuje se da oni najbolji imaju skraćenu minutažu, pa tako bivši igrač Zvezde Fakundo Kampaco danas neće izaći na teren. Upravo tu navijači Zvezde vide šansu svojih ljubimaca.

Klub sa Malog Kalemegdana objavio je juče putem zvaničnog sajta da u prestonicu Španije neće ići Miloš Teodosić. Iskusni plejmejker je završio u bolnici. Navedeno je da je osetio mučninu i nelagodnost, te da je odlučeno da ipak ne krene na put.

Madriđani su u prvom delu sezone slavili u Beogradu sa 72:58 uz odlično izdanje Marija Hezonje koji je imao 17 poena i 10 skokova.