(Foto: ABA liga/KK Dubai)

ABA liga

Zvezdi šamar na premijeri u Dubaiju: Miler-Mekintajer promašio šut za pobedu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Dubaija na premijeri u regionalnoj ABA ligi sa 84:86. Bio je to istorijski, prvi meč novoformirane ekipe iz Ujedinjenih Arpaskih Emirata u regionalnom takmičenju, koja je posle sjajne igre uspela da nanese startni poraz srpskom evroligašu.

Osokoljeni punom halom i podrškom sa tribina domaćini su bukvalno leteli po parketu tokom cele utakmice, a Zvezda je na trenutke izgledala pogubljeno i nemoćno. Luka Mitrović je držao crveno-bele u životu u prvom delu, ali je isključenje Miloša Teodosića u nastavku poremetilo crveno-bele.

Rezultat svega viđenog na startu je čak 12 poena prednosti za Dubaji (28:16) na kraju prve četvrtine, koju je zatvorio Avudu Abas fantastičnom trojkom sa pola terena u poslednjoj sekundi.

Zvezda se brzo konsolidovala na startu druge četvrtine i uspela da “zategne” malo odbranu, a to je sve rezultiralo preokretom i vođstvom od 36:35 za Beograđane. Međutim, onda je usledio novi pad u igri, tim Joanisa Sferopulosa je primio 50 poena za poluvreme i u nastavak ušao sa deficitom – 50:41.

Dubaji je i drugu četvrtinu završio košem u poslednjoj sekundi, a sada se proslavio Nejt Mejson.

Domaćin je treću deonicu otvorio mini-serijom od 4:0 za najvećih 13 poena prednosti na meču (54:41), a onda je na scenu stupio Ajzea Kenan. Dve vezane trojke Amerikanca za seriju od 7:0 i potom dvojka za prilazak na 54:50. Zvezda je strpljivo jurila razliku Dubaija, ali je u poslednju četvrtinu ipak ušla sa tri poena zaostatka – 66:63.

Zvezda je u poslednjoj deonici jurila i uspela da stigne prednost domaćina u poslednjem minutu, a nakon promašaja na 86:84 imala je i napad i šut za pobedu, ali je Kodi Miler-Mekintajer promašio obruč sekund i po pre kraja utakmice. Zatim je Dubaji sačuvao posed i proslavio istorijski trijumf.

Dubai je imao nekoliko raspoloženih pojedinaca, Mejson je upisao 18 poena, Abas 17, dok je Klemen Prepelič ostvario “dabl-dabl” učinak sa 16 poena i 10 asistencija.

U Zvezdi, Kalinić je postigao 16 poena, Kenan dodao 13, Mitrović 12, a Nedović 11. Dvocifren je bio još i Miler-Mekintajer sa 10 pogodaka, ali nije uspeo da donese pobedu crveno-belima.

Crveno-beli u drugom kolu dočekuju slabi Mornar iz Bara sledećeg vikenda na svom parketu, dok Dubai gostuje u Ljubljani protiv Cedevita Olimpije.