Rokas Gedraitis kosarkas Crvene zvezde na utakmici Evrolige protiv Albe Berlin u hali Stark Beogradska arena, Beograd 14.12.2023. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Crvena zvezda, Evroliga, Alba Berlin
Rokas Giedraitis (Foto: MN Press/Marko Metlas)

Evroliga

Zvezdin lider i glavni adut: Litvanac surovo dominira na startu nove godine

Crvena zvezda se pobedom u Milanu nad Armanijem (76:62) vratila u trku za plej-in sa realnim šansama da se domogne druge faze Evrolige u preostalih 13 kola. Trijumf u Gradu mode izdvojio je u prvi plan jedno ime – Rokasa Giedriatisa.

Sjajni litvanski košarkaš na svakoj utakmici pruža konstantne partije i deluje kao ubedljivo najbolje pojačanje koje je prošlog leta stiglo u redove crveno-belih.

Samo u proteklih deset dana nove godine, Giedraitis je odigrao pet utakmica (od toga četiri na strani) i pokazao da je postao glavni faktor u napadu crveno-belih.

Statistika koju je Litvanac zabeležio na startu 2024. godine deluje neverovatno. Fantastično, ako ste navijač Zvezde i volite iskreno ovog igrača.

Giedraitis je na parketu proveo 150 minuta, u proseku 30 po meču, a za to vreme ubacio je 84 poena (16,8 po meču) i imao 26 skokova (5,2 po meču).

Roka(s) i šutira u skladu sa imenom, pa tako ima 65 odsto šuta za dva poena (15/23), zatim 50 odsto šuta za tri poena (10/20), kao i fantastičnih 89 odsto sa linije slobodnih bacanja (24/27).

Sa takvim brojkama nije ni čudo što mnogi navijači Zvezde već sada traže da se Giedratisu produži ugovor jer deluje da su samo smrt, porezi i dobre partije Litvanca neizbežni ovih dana.

ROKAS GIEDRAITIS kosarkas Crvene zvezde na utakmici Evrolige protiv Emporio Armani Olimpija Milano u hali Stark Beogradska arena, Beograd 24.11.2023. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Crvena zvezda, Evroliga, Emporio Armani Milano

Rokas: Pokazali smo reakciju posle Asvela

– Bili smo spremni, pre svega u odbrani. Posle poraza od Asvela, bilo je potrebno da pokažemo reakciju na gostovanju. Mislim da smo svi uradili sjajan posao. Zaslužili smo trijumf u Milanu – rekao je Giedraitis posle meča.

Litvanac je na tom duelu ubacio 22 poena (15 u prvom poluvremenu) uz šest skokova i ukupan indeks korisnosti 27.

– Uvek moramo da popravimo neke stvari. Znali smo na poluvremenu da će pokazati reakciju i da će pokušati da se vrate, jer oni su Milano i bore se do kraja. Mi smo dobro odgovorili na sve pritiske i na kraju smo došli do vredne pobede – zaključio je Litvanac.