Šabaz Nejpir, Foto: Borac Čačak/Duško Radišić via aba-liga.com

ABA liga

Zvezdina pobeda na jedvite jade u Čačku: Dosta problema, Ivanović da ukine “privatizaciju lopte” pojedincima i šta je sa Tobijem?!

Koševima Šabaza Nejpira i trojkom Miloša Teodosića minut i po pre kraja utakmice Crvena zvezda je prelomila meč protiv Borca i došla do pobede u Čačku 93:87.

Teško da mogu da budu zadovoljni i navijači i trener Duško Ivanović onime što su prikazali u Čačku. Jedan od najslabijih timova ABA lige je mučio i naterao na ekstra trud najjaču ekipu Zvezde u ovom veku.

Ni to što je Ivanović odlučio da ne rizikuje, već da u tim stavi sve najjače adute nije omogućilo da se na vreme reši pitanje pobednika.

Zvezdinih 20 izgubljenih lopti

Borac je odigrao fantastičnu prvu četvrtinu kojom je najavio da će pružiti odličan otpor vicešampionu. Atraktivnim potezima, trojkama Birtsa i zakucavanjima Frenklina su dizali publiku na noge.

Zvezda jeste zaigrala jaču odbranu tokom druge četvrtine i u tom periodu napravila razliku od 15 poena. Međutim, domaći se nisu predavali, a s druge strane crveno-beli nisu uspevali da prelome meč.

Problematične odluke u napadu, greške u dodavanjima, čak 20 izgubljenih lopti, sve je to doprinelo da Borac sve vreme bude u rezultatskom priključku. Prednost crveno-belih se tokom drugog poluvremena kretala između 7 i 10 poena.

Fantastičan je bio Segu, pre svega u poslednjoj četvrtini, kada je imao svojevrsni šuterski okršaj sa Nejpirom. I on je bio taj koji je maltene do poslednjeg minuta čuvao nadu za svoj tim. Da im je pruže su se potrudili i igrači Zvezde svojim greškama.

Prednjačio je pre svih Nejpir u tome, koji je i u drugom meču zaredom (Žalgiris), ponovo bio bled. Jeste ubacio 18 poena, ali i 3 izgubljene lopte, uz to i nesportski faul je napravio na minut i nešto pre kraja. Potom je i izgubio loptu, pa je Borac posle trojke Birtsa došao na -4, 9 sekundi pre kraja.

Ipak, više od toga nije mogao da učini.

“Privatnik” Nedović i nestali Tobi

Provukla se Crvena zvezda, igra je prilično podsećala na onu iz poslednje deonice u Kaunasu protiv Žalgirisa. Jasno je da je ekipa i dalje daleko od uigrane, a trener Ivanović bi mogao nekim igračima (Nedović i Nejpir) da ukine “privatizaciju lopte”.

Posebno je recimo pitanje šta se dešava sa Majkom Tobijem (2 poena i izgubljena lopta za 4:32 na terenu)?! Američki centar sa slovenačkim pasošemčini se iz meča u meč sve manju minutažu ima. I to što je proveo na terenu, kao i protiv Žalgirisa, kao da ga nije ni bilo. Zato se mnogi pitaju o čemu se radi?

Što se strelaca tiče, uz najefikasnijeg Nejpira, 16 poena je dao Gedraitis, 13 Nedović, po 10 Bolomboj i Teodosić uz 8 asistencija. U Borcu smo već rekli da je fantastičan bio Segu sa 23 poena, sa 18 mu je pripomogao Birts uz 11 poena Frenklina.