Argentina's coach Javier Mascherano sits on the bench prior to the Men's Group B soccer match between Argentina and Morocco at Geoffroy-Guichard Stadium during the 2024 Summer Olympics, Wednesday, July 24, 2024, in Saint-Etienne, France. (AP Photo/Silvia Izquierdo)
Havijer Maskerano, selektor olimpijske reprezentacije Argentine, Foto: Beta/AP Photo/Silvia Izquierdo

OI 2024

Argentinci u neverici zbog haosa na Olimpijskim igrama: Selektor Maskerano o cirkusu, Mesi zabezeknut

Olimpijske igre nisu zvanično ni počele, a već imamo prvi ogroman skandal i to na fudbalskom turniru koji je krenuo 2 dana ranije. U istoriju fudbala će ući ono što se dogodilo danas na stadionu Sent Etjenu u duelu meča između Argentine i Maroka.

Šta se desilo?

Meč koji je počeo u 15h po našem vremenu na kraju je zvanično završen tek posle 19h uz “prekid” od 2 sata i poništavanje gola Argentinaca za izjednačenje.

Nikad u fudbalu nije viđeno ovako nešto. Sudija Glen Niberg iz Švedske je najpre produžio drugo poluvreme za 15 minuta, a potom još malo više. Argentinci su u 16. minutu nadoknade postigli gol za 2:2.

Krenula je radost na jednoj strani, ali i divljanje marokanskih navijača. Neki su bacali predmete, palili baklje, a neki pokušali čak da ulete na teren. I zbog toga je meč prekinut, iako su svi mislili da je završen.

The video screen announces that the match has been suspended during the men's Group B soccer match between Argentina and Morocco at Geoffroy-Guichard Stadium at the 2024 Summer Olympics, Wednesday, July 24, 2024, in Saint-Etienne, France. (AP Photo/Silvia Izquierdo)

Gol Argentine je bio sumnjiv, a zbog dešavanja na terenu sudija nije mogao da pogleda snimak. Igrači su ostavljeni u svlačionici 2 sata dok se većalo šta da se uradi. Na kraju je odlučeno da se meč nastavi, da igrači izađu na teren i sudija pogleda snimak, a potom da se odigra preostalo vreme.

To se i dogodilo 2 sata posle “prekida”. Sudija Niberg je tada pregledao snimak i utvrđeno je da je strelcu gola stopalo bilo u ofsajdu. Pogodak je poništen, a meč je nastavljen na 3 minuta. Oni su brzo protekli i na kraju je Maroko upisao pobedu 2:1.