Spain's Jennifer Hermoso, right, and Brazil's Ludmila battle for the ball during a women's semifinal soccer match between Brazil and Spain at the 2024 Summer Olympics, Tuesday, Aug. 6, 2024, at Marseille Stadium in Marseille, France. (AP Photo/Julio Cortez)
Ljuta: Dženi Ermoso u crvenom (Foto:Beta/AP Photo/Julio Cortez)

OI 2024

Brazilke do finala Olimpijskih igara uz dva sata nadoknade, zvezda Španije grmi: “To nije fudbal”

Poraz od Brazila od 4:2 u polufinalu Olimpijskih igara, sprečio je aktuelne svetske šampionke u fudbalu, igračice Španije, da se bore za olimpijsko zlato, ali i naljutio prvu zvezdu te selekcije Dženi Ermoso, koja je posle meča optužila brazilski tim za opštu opstrukciju.

– Daju vam četiri gola i to tim koji, za mene, ne igra fudbal. Ali, na kraju, ono što se računa su golovi – rekla je Ermoso, a preneo španski radio “Кadena Кope”.

– Verujem da su za sve krive naše greške. Ni mi ne igramo fudbal na koji smo navikli. Svidelo mi se naše drugo poluvreme, ali je bilo teško na 4:2 za rivala – dodala je iskusna fudbalerka.

Glavni razlog frustracije brazilskom igrom bila je, prema njenim rečima, nadoknada vremena. Španska zvezda tvrdi da su Brazilke zloupotrebile anti-fudbal kako bi dobile na vremenu. Drugo poluvreme završeno je nadoknadom od 18 minuta, a prvo je imalo šest minuta nadoknade.

– Proučile su nas, znaju kako da nas povrede, igraju nam iza leđa. Za mene to nije fudbal. Ne volim takav fudbal. Očigledno je da dobijaju dodatne minute, gube vreme, a za njih je to važno. One su u finalu, a mi idemo na bronzu – poručila je Dženi.

I zaista, kada se saberu sve nadoknade vremena na mečevima ženske fudbalske reprezentacije Brazila, dolazimo do nestvarne brojke od čak 108 minuta (umesto planiranih 88) samo na ovim Olimpijskim igrama. Dakle, gotovo dva sata…

Najduža nadoknada bila je ova u polufinalu od 18 minuta (planiranih 15), a prethodna najduža je bila u prvom duelu ovih ekipa u grupnoj fazi kada se 16 minuta nadoknade igralo skoro 20.

Sve nadoknade Brazilki na Olimpijskim igrama pogledajte ovde.

Protivnik Brazilki u finalu na “Parku prinčeva” u subotu su fudbalerke SAD-a koje se takmiče za zlatnu medalju sedmi put na poslednjih osam izdanja ovog sporta na Olimpijskim igrama. Amerikanke traže peto zlato, a Brazilke svoje prvo i to u trećem finalu protiv SAD-a.