Remko Evenepul; Foto: Beta/AP/Eloisa Lopez

OI 2024

Evenepul ispisao istoriju Olimpijskih igara: Drugo zlato proslavio kao Đoković – Ognjen Ilić tek 64.

Belgijski biciklista Remko Evenepul osvojio je zlatnu medalju u drumskom biciklizmu na Olimpijskim igrama u Parizu. On je trku dugu 273 kilometra završio za šest sati i 19,34 minuta.

Evenepul je nakon hronometra osvojio zlatnu medalju i u drumskoj trci na Olimpijskim igrama u Parizu. Ovo je prvi put u istoriji Olimpijskih igara da je jedan biciklista osvojio zlato i na hronometru i na drumskoj trci.

Kada je Evenepul prošao kroz cilj, “spustio je slušalicu” i proslavio pobedu baš kao srpski teniser Novak Đoković protiv Bena Šeltona.

Srebrna i bronzana medalja su pripale francuskim biciklistima. Drugi je bio Valentin Madua sa 1,11 minuta zaostatka, a treći Kristof Laport je 1,16 sekundi kasnio za pobednikom.

Srpski biciklista Ognjen Ilić je trku završio na 64. mestu. Njegov krajnji rezultat je bio šest sati i 39,27 minuta.