Dušan Lajović; Foto: MN Press

OI 2024

Lajović se borio kao lav, ali nije uspeo: Spasio tri meč lopte, pa posustao u trećem setu prvog kola

Drugi predstavnik u muškoj konkurenciji na teniskom turniru u Parizu, Dušan Lajović poražen je u prvom kolu teniskog turnira na Olimpijskim igrama od 111. ATP tenisera Maksimilijana Marterera sa 2:0 (6:3, 6:7, 6:3).

Meč je trajao dva sata i 42 minuta. Marterer je priredio iznenađenje protiv 53. tenisera sveta što je najavio odličnom partijom u prvom setu kada je napravio brejk u četvrtom gemu. Nemac je održavao prednost i poveo sa 1:0.

Ni početak drugog seta kada je Lajović odmah izgubio gem na svom servisu nije obećavao, Marterer je vodio i sa 3:1, ali dogodio se zaokret u igri srpskog tenisera koja je konačno počela da izgleda u skladu sa očekivanjima.

Srbin je nakon toga uzeo dva brejka, pa je set otišao u taj-brejk u kojem je Lajović spasio dve meč-lopte i izjednačio rezultat na 1:1.

Činilo se da bi Lajović mogao i do potpunog preokreta posle početnog brejka, ali Merterer je uzvratio u nastavku seta i sa dva brejka stigao do nove meč-lopte koju je na kraju i realizovao.

Nemački teniser će se u drugom kolu sastati sa Feliksom Ože-Alijasimom.