Argentina's Giuliano Simeone, front, and Morocco's Zakaria El Ouahdi fight for the ball during the men's Group B soccer match between Argentina and Morocco at Geoffroy-Guichard Stadium at the 2024 Summer Olympics, Wednesday, July 24, 2024, in Saint-Etienne, France. (AP Photo/Silvia Izquierdo)
Đulijano Simeone je pokrenuo povratak Argentine protiv Maroka, Foto: Beta/AP Photo/Silvia Izquierdo

OI 2024

Neviđeni cirkus na Olimpijskim igrama: Argentinci dali gol u 106. minutu, a posle 2 sata poništen, Maroko dobio pobedu

Auuuh kakav početak fudbalskog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu. Iako će zvanično otvaranje biti u petak, takmičenja u tri sporta kreću danas. I odmah retko kad viđena ludnica u duelu između Argentine i Maroka. Gol Argentinaca u 16. minutu nadoknade je poništen nakon 2 sata sedenja u svlačionici i meč je završen na kraju pobedom Maroka.

Cirkus u Sent Etjenu

Auuuh, šta se danas desilo na stadionu Sent Etjena, gde je Maroko vodio 2:0 i na kraju posle više od 2 sata “prekida” utakmice došđao do pobede 2:1.

Pokušaćemo da objasnimo šta se dogodilo, ukoliko je to moguće.

Afrička reprezentacija je do vođstva stigla u nadoknadi prvog poluvremena kada je Hakimi asistirao Rahimiju za pogodak.

Kako su završili prvo, tako su počeli drugo poluvreme. Dosuđen je jedanaesterac, posle doduše prilično blagog kontakta u šesnaestercu Argentine. Rahimi je preuzeo odgovornost i duplirao prednost.

Neverovatnih 16 minuta nadoknade

S obzirom na viđeno na terenu, Argentincima je bilo potrebno čudo. Rezervista Đovani Simeone je smanjio na 1:2 u 68. minutu.

Navaljivali su “gaučosi” ali bez konkretne završnice, dok je većina navijača na stadionu (navijači Maroka) ostala u šoku kad je četvrti sudija pokazao čak 15 minuta nadoknade. Ni u tom periodu nisu uspeli da zatresu mrežu golmana Munira. Međutim, meč je produžen za još minut i u bukvalno poslednjem napadu pogodak.

Dva puta su pogodili prečku igrači Argentine pre nego je na kraju uspeo Medina da ubaci nekako loptu u mrežu. Ali tada nastaje opšti haos.

Navijači Maroka, kojih je očekivano bilo više na tribinama, počeli su da upadaju na teren i da raznim predmetima, čak i bakljama gađaju klupu Argentine.

Umesto kraja meča zapravo je bio prekid

Svi su mislili da je dosuđen kraj meča, argentinski fudbaleri su se radovali što su ipak neporaženi. Ali prerano. Zapravo je sudija Niberg, koji je potpuno očigledno pogubio konce, označio da je utakmica prekinuta.

Gol Argentinaca je bio sumnjiv zbog mogućeg ofsajda, a zbog upada navijača na teren, arbitar nije mogao da pogleda snimak na sugestiju iz VAR sobe. Zbog toga se desio prekid i igračima obe reprezentacije je saopšteno da meč nije završen, te da moraju da čekaju u svlačionici.

Većalo se i većalo, vreme je prolazilo. Na kraju je doneta konačna odluka da se igrači vrate na teren, sudija da pregleda VAR i da se odigra još 3 minuta meča. I posle više od 2 sata od “prekida” vratili su se svi na teren.

Sudija je otišao da gleda VAR snimak i potpuni šok za Argentince. Utvrđeno je da je Medinino stopalo bilo u ofsajdu kod postizanja izjednačujućeg gola. Pogodak je poništen, a argentinski reprezentativci su dobili 3 minuta da postignu novi gol. To se nije dogodilo, tako da je meč završen pobedom Maroka 2:1 i to 4 sata i skoro 10 minuta nakon što je počeo.

U okviru iste grupe sastaju se Irak i Ukrajina.

Španci strepeli protiv Uzbekistana

I na “Parku prinčeva” u Parizu bilo je prilično uzbudljivo. Debitant iz Uzbekistana se pokazao kao vrlo tvrd orah i da nisu slučajno kadetski reprezentativci te zemlje stigli do četvrtfinala Svetskog prvenstva.

Povela je “crvena furija” preko Pubilija u 29. minutu, ali nije dominirala na terenu. I to se odrazilo na rezultat u samom finišu prvog poluvremena kad je dosuđen penal za Uzbekistan. Sudija je gledao VAR snimak i utvrdio prekršaj u šesnaestercu Španaca.

Zvezda Rome, Šomurodov, je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Otreznilo je to španski tim, shvatili nsu da je vrag odneo šalu i daleko ozbiljnije ušli u drugo poluvreme. Vrlo brzo su i oni izborili penal. Međutim, period od dosuđenog penala do samog izvođenja je predugo trajao, to je dekoncentrisalo Serhija Gomeza. Pokušao je po sredini, ali golman je ostao na mestu i odbranio.

Uspeli su branioci šampionske titule, tačnije Gomez, da se brzo oporavi od promašene najbolje šanse na meču. Samo 2 minuta kasnije je odlično reagovao i ipak zatresao mrežu za 2:1.

U poslednjih 10 minuta su se Španci grčevito branilo, umalo je bio dosuđen novi penal za Uzbekistance, opet u nadoknadi. Ipak, posle gledanja VAR snimka, arbitar je procenio da nije bilo prekršaja.