Vaterpolo Srbija
Vaterpolo Srbija; Foto: Beta/AP/Luca Bruno

OI 2024

Novi težak poraz Srbije u Parizu: U četvrtfinalu mora na najtežeg mogućeg protivnika

Iako je vaterpolo reprezentacija Srbije pre poslednjeg kola grupne faze obezbedila mesto u četvrtfinalu, ništa ne opravdava novo očajno izdanje popularnih “delfina”. U 5. kolu grupe B Olimpijskih igara u Parizu izabranike Uroša Stevanovića je deklasirao dobro poznati rival, Mađarska. Krajnji rezultat bio je 17:13 (2:4, 7:3, 6:2, 2:4).

Osim prve četvrtine, koju su srpski vaterpolisti dobili rezultatom 4:2, ništa više nije valjalo na ovom susretu. Već u uvodnim minutima druge deonice Mađarska je nanizala čak četiri gola i potpuno preokrenula meč u svoju korist.

Iako su makar trenutno uzvratili Dušan Mandić i Strahinja Rašović za 6:6, već do kraja poluvremena smo videli potpuni potop Srbije. Primljeno je čak sedam golova u drugom periodu, a poslednji je bio iz rubrike verovali ili ne. Golman Mišović je pre poslednjeg zvuka sirene napustio svoj gol, a Deneš Varga je to odmah iskoristio, šutirao sa svoje polovine i u poslednjoj sekundi je lopta ušla u mrežu.

Boli što su nam Mađari predaleko

Treća četvrtina je bila podjednako sramna i blamantna, jer su Mađari davali golove u gotovo svakom napadu, a srpski igrači u odbrani su delovali i reagovali poput amatera. Ovog puta primljeno je šest golova i pred poslednjih osam minuta na semaforu je stajalo 15:9.

Do kraja se igralo potpuno spuštenih gardova i to je Srbija “iskoristila” tek da izbegne totalnu rezultatsku katastrofu. Međutim, ostaje utisak da nismo bili ni blizu Mađarima, koji su nam nekada bili redovne mušterije. Ili makar sa kojima smo poslednjih decenija uvek bili “uz rame”.

Srbija – Mađarska; Foto: Beta/AP/Luca Bruno