XXIII LETNJE OLIMPIJSE IGRE, PARIZ 2024 - XXXIII SUMMER OLYMPIC GAMES, PARIS 2024 - SRBIJA-FRANCUSKA, ODBOJKA, Pariz 28.07.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN Press OKS, XXIII LETNJE OLIMPIJSE IGRE, PARIZ 2024, XXXIII SUMMER OLYMPIC GAMES, PARIS 2024
Odbojkaši Srbije; (Foto: MN Press)

OI 2024

Odbojkaši Srbije posle drame izgubili od Francuza, osvojen važan bod

Odbojkaši Srbije porazom su počeli takmičenje u grupi na Olimpijskim igrama. Domaćin Francuska je bila bolja posle pet setova 3:2 (23:25, 25:17, 25:17, 25:21, 15:6).

Domaćini su opravdali ime favorita, ali znatno teže nego što su svi očekivali. Na kraju, Srbija sa osvojenim bodom može da bude zadovoljna posle premijere.

Da stvari neće biti lake za domaćina, bilo je jasno posle prvog seta koji je hrabra četa Igora Kolakovića rešila u svoju korist 25:23. Delovalo je kod 19:15 da će Atanasijević i ekipa lakše osvojiti uvodni deo igre, domaćin se vratio, pa je tek kod 24:23 odličnim napadom rešen prvi set.

Naredna dva seta Francuzi su odigrali na visokom nivou, zatvorili polje, bili ubitačni u napadu, praktično došli nadomak pobede.

Drugi set je bila demonstracija sile od prvog poena. Francuski tim kojeg sa klupe predvodi slavni Italijan Andrea Đani napravio je brzo veliku prednost, osvojio set 25:17, slično ponovio i u sledećem.

Ali kada su svi mislili da će igrači Srbije lako položiti oružje, desila se sjajna partija u četvrtom setu i izjednačenje za 2:2, odnosno obezbeđeno osvajanje boda protiv favorita grupe koji će itekako značiti u daljoj borbi za prolazak grupe.

U petom setu, praktično je postojao jedan tim – Francuska. Dominacija od početnih 5:1 do krajnjih 15:6 obezbedila je pobedu “galskih petlova”.

Za Srbiju glavni mečevi tek slede. U utorak 20. jula će igrati protiv Slovenije, a dva dana posle sa Kanadom i u tim mečevima će se odlučivati sudbina o plasmanu u doigravanje i eventualnu borbu za medalje.