SERBIA vs GREECE, u Beogradskoj areni. Beograd, 22.07.2024. foto: Nebojsa Parausic Kosarka, Srbija, Grcka
U formi: Nikola Jokić (Foto: MN press)

OI 2024

Ovo je bilo već mnogo bolje: Srbija “zategla” odbranu i zgazila Grčku pred polazak u Pariz

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Grčku u poslednjoj proveri pred polazak na Olimpijske igre u Parizu. Orlovi su pred oko 18.000 gledalaca u Beogradskoj areni značajno podigli nivo igre u odbrani, a kako napad nije ni bio problem protiv Japanaca, zabeležena je ubedljiva pobeda – 94:72.

Utisak je da naš tim putuje spreman u Pariz, gde ga očekuje jedan od najtežih košarkaških turnira u novijoj istoriji. Orlovi prvo igraju sa Amerikancima (28. jula), zatim i sa Portorikom i Južnim Sudanom, i iz tih duela tražiće bar dve pobede za plasman u drugu fazu.

Srbija je u sklopu priprema za Olimpijske igre odigrala pet zvaničnih kontrolnih utakmica i zabeležila tri pobede (Francuska, Japan i Grčka) i dva poraza (Australija i SAD).

Orlovi dobili sve četvrtine

Srbija je od starta uspostavila dominaciju, koja je brzo ubila u Grcima volju da se takmiče. Duel između Adetokumba i Jokića gotovo i da nije viđen pošto je grčki gorostas više odmarao nego što je igrao, ali je bio najefikasniji u svom timu sa 17 poena.

Naš tim dobio je sve četiri četvrtine u kojima Heleni gotovo da nisu ni zapretili pulenima Svetislava Pešića. Imaće Vasilis Spanulis dosta posla da spremi Grke za Olimpijske igre, čak i kada mu se vrati iskusni Nik Kalates koji nije nastupio večeras na meču sa Srbijom.

Srbija je prvu dvocifrenu prednost (23:13) imala u sedmom minutu, a posle prve deonice bilo je 26:21. U 14. minutu Srbija je vodila sa 34:23, ali je usledila serija Grka 7:0. Na poluvremenu je bilo devet poena razlike za naštim (48:39).

Domaćin je imao 15 koševa prednosti u 24. minutu (59:44), a na kraju treće četvrtine bilo je 72:58 za Srbiju. Šest i po minuta pre kraja bilo je 80:62, a Grčka do kraja meča ne da nije uspela da se ozbiljnije primakne, već se predala pa je Srbija povećavala prednost.

Spremni za Pariz: Košarkaši Srbije (Foto: MN press)

Bogdan: “Samo da nastavimo da radimo”

Kapiten Bogdan Bogdanović zahvalio se navijačima na podršci.

– Nadamo se da ćemo nastaviti u boljem ritmu i da slede bolje partije u Parizu. Sve počinje od naše odbrane i agresivnosti, samo da nastavimo da radimo i biće sve dobro – poručio je posle meča kapiten Bogdan Bogdanović.