Serbia's Marko Dragosavljevic, Andjelo Dzombeta, Marko Novakovic and Vladimir Torubarov react after competing in the men's kayak four 500-meter heats at the 2024 Summer Olympics, Tuesday, Aug. 6, 2024, in Vaires-sur-Marne, France. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)
Veslači; Foto: Beta/AP

OI 2024

Srbija u velikom finalu, medalja je jako blizu! Kajakašice nisu uspele

Srpski muški četverac u kajaku plasirao se u finale u disciplini K4 na 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu. Ekipa u sastavu: Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević i Vladimir Torubarov osvojila je drugo mesto u polufinalu, što je bilo dovoljno za plasman u finale.

Oni su ostvarili rezultat od jedan minut, 19 sekundi i 91 stotinka. Držali su naši momci treće mesto u većem delu trke, da bi znatno pojačali ritam u finišu i tako završili na drugom mestu.

Prvo mesto osvojila je Australija (1:19.22). Finale je na programu danas od 13.50 časova.

Šteta za kajakašice

Srpski ženski četverac u kajaku nije uspeo da se plasira u finale u disciplini K4 na 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu.

Četvorosed Srbije u sastavu Anastazija Bajuk, Milica Novaković, Marija Dostanić i Dunja Stanojev zauzeo je danas treće mesto u polufinalu. One su ostvarile rezultat od jedan minut, 35 sekundi i 25 stotinki.

Plasman u finale izborile su posade Australije (1:34.25) i Norveške (1:34.77). Finale je na programu danas od 13.40 časova.