XXXIII LETNJE OLIMPIJSKE IGRE, PARIZ 2024 - XXXIII SUMMER OLYMPIC GAMES, PARIS 2024 - Pariz 07.08.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN Press OKS, XXXIII LETNJE OLIMPIJSKE IGRE, PARIZ 2024, XXXIII SUMMER OLYMPIC GAMES, PARIS 2024
Srpski vaterpolisti (Foto: MN press)

OI 2024

Veliki povratak “otpisanih” šampiona: Delfini potopili Grke 2 sekunde pre kraja, idemo po medalju!

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu posle velike drame i pobede. Dvostruki uzastopni olimpijski šampioni savladali su Grčku u trileru sa 12:11 (3:3, 3:2, 2:4, 4:2), spektakularnim golom Nikole Jakšića dve sekunde pre kraja utakmice.

Činilo se da će biti nerešeno i da ćemo gledati peterce jer su Grci tačno šest sekundi pre kraja pogodili mrežu našeg tima sa čovekom više za izjednačenje.

Međutim, opet su naši Delfini pokazali da su najopasniji onda kada su ranjeni. Lopta je posle izvođenja sa centra došla do Jakšića, a srpski vaterpolista bombom sa ogromne udaljenosti dve sekunde pre kraja iznenadio grčkog golmana i odveo Srbiju u polufinale.

Ovim sjajnim golom naši vaterpolisti su uspeli da se domognu borbe za medalju posle loših izdanja u grupnoj fazi pokazavši još jednom da, kada je vaterpolo u pitanju na Olimpijskim igrama, niko nema pravo da ih otpiše.

Prva četvrtina je završena nerešenim rezultatom (3:3), dok su naši momci drugu deonicu dobili sa 3:2 i prvo poluvreme rešili u svoju korist (6:5). Grčka je treću četvrtinu dobila sa 4:2, a u poslednji deo meča je ušla sa vođstvom od 9:8 i činilo se da će prelomiti meč u svoju korist.

Međutim, Srbija je uspela da povede u poslednjoj četvrtini sa 11:10, da bi Grčka šest sekundi pre kraja meča izjednačila na 11:11. Potom su naši igrači krenuli u poslednji napad, a Jakšić je iz velike udaljenosti pogodio u poslednjim sekundama za pobedu.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dušan Mandić, koji je postigao pet golova. U reprezentaciji Grčke najbolji je bio Dimitrios Skumpakis sa tri gola.

Srbija će u petak u polufinalu igrati sa pobednikom meča SAD – Australija, koji je na programu ove srede od 19 časova. U drugom polufinalu igraće Hrvatska i bolji iz duela Italija – Mađarska (20.35).