Carlos Alcaraz of Spain plays a forehand return to Miomir Kecmanovic of Serbia during their fourth round match at the Australian Open tennis championships at Melbourne Park, Melbourne, Australia, Monday, Jan. 22, 2024. (AP Photo/Andy Wong)

Tenis

Alkaras kroz dramu do četvrtfinala – Štruf ga “iscedio” na madridskoj šljaci

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u četvrtfinale Mastera u Madridu. On je u meču osmine finala igrao tri veoma neizvesna seta protiv Jana Lenarda Štrufa posle tri sata – 2:1 (6:3, 6:7, 7:6).

Alkaras je pobedio posle dva sata i 55 minuta, i u polufinalu će igrati protiv osmog tenisera sveta Rusa Andreja Rubljova.

Štruf je pružio veliki otpor Alkarasu, ali u prvom setu je jedan brejk bio dovoljan da ga Karlitos osvoji. U drugom je Nemac dao sve od sebe i uspeo da odgovori Špancu. Odveo ga je u taj-brejk i tamo uspeo sa pet vezanih poena da preokrene od 1:3 do 6:3. Iskoristio je treću set-loptu i odveo nas u treći set.

Siner se takođe namučio

Posle velike borbe pobednik se rešavao u taj-brejku trećeg seta, u kom je Španac bio bolji u završnici i slavio sa 7:4.

Drugi teniser sveta Italijan Janik Siner plasirao se u četvrtfinale pobedom nad Rusom Karenom Hačanovim rezultatom 5:7, 6:3, 6:3. Siner je do pobede nad 17. igračem na ATP listi stigao posle dva sata i 12 minuta.

Hačanov je brejkom u 11. gemu prvog seta stigao do prednosti. Siner je zaigrao bolje u nastavku, bio siguran na svom servisu i brejkom u drugom gemu drugog seta i brejkovima u šestom i devetom gemu trećeg seta stigao do preokreta i pobede.

Siner će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Ože-Alijasim-Rud.