Karlos Alkaraz

Tenis

Alkaraz bio pred ambisom, pa pokazao veličinu: Francuz ozbiljno namučio branioca titule na Vimbldonu

Branilac titule na londonskom Vimbldonu španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u osminu finala tog turnira. On je pobedio 29. igrača sveta Amerikanca Frensisa Tijafoa posle pet setova i povratka iz ambisa – 5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 6:2.

Treći teniser sveta pobedio je posle tri sata i 51 minuta.

On je dobro počeo meč, napravio je brejk i poveo 4:2, ali je Tijafo posle toga zaigrao bolje i uz dva brejka osvojio prvi set.

Alkaraz je napravio dva brejka u drugom setu i izjednačio. Tijafo je u sedmom gemu trećeg seta oduzeo servis Alkarasu, prednost brejka je sačuvao do kraja i ponovo poveo.

U četvrtom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji je mladi španski teniser dobio 7:2 i izborio peti set. On je bio siguran u petom delu igre, dva puta je oduzeo serivs protivniku i posle prve meč lopte ostvario je 10. uzastopnu pobedu na Vimbldonu i plasirao se u osminu finala.

Njegov protivnik biće pobednik duela Amerikanca Brendona Nakašime i Francuza Uga Embera.

Odigrano još malo mečeva, kiša prekinula program, igra se samo na centralnim terenima

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se u osminu finala pobedom protiv Francuza Gaela Monfisa 6:3, 6:4, 6:3.

On će igrati protiv boljeg iz duela Jana Lenarda Štrufa iz Nemačke i Rusa Danila Medvedeva.

Amerikanac Tomi Pol plasirao se u osminu finala pobedom protiv Kazahstanca Aleksandra Bublika 6:3, 6:4, 6:2.

On će igrati protiv pobednika meča Italijana Roberta Bautiste Aguta i Italijana Fabija Fonjinija.

Kad igra Miša?

Miomir Kecmanović, kako sada stvari stoje, neće na teren pre 20.30 ove večeri. Njegov protivnik je prvi igrač planete Janik Siner.