LASLO DJERE, teniser Srbije, na mecu protiv Alex Molcan, na Srpska open u Nacionalnom tenis centru. Banja Luka, 21.04.2023. foto: MN Press / ag Tenis, Srpska open 2023
Laslo Đere (Foto: MN Press)

Tenis

ATP Pariz: Đere namučio Hačanova, imao 5:2 u drugom setu, ali je na kraju ispao

Laslo Đere namučio je 15. igrača planete Karena Hačanova u prvom kolu mastersa u Parizu, ali je na kraju poražen 2:0 (6:4, 7:5).

Imao je srpski teniser čak i 5:2 u drugom setu, bio je jako blizu toga da izbori treći, a tamo ko zna, međutim Hačanov se tada probudio i sve prelomio u svoju korist.

Đere je uspeo da duplom greškom Hačanova u četvrtom gemu da dođe do brejka i povede sa 3:1 u drugom setu. Tada je sve delovalo kao odlično za njega.

Usledio je maratonski peti gem, imao je Rus šansu da vrati izgubljeno, 0:40, ali je Laslo posle sedam izjednačenja i više od deset minuta igre potvrdio brejk za 4:1.

Bilo je i 5:2, a u narednom gemu je Đere servirao za osvajanje drugog seta. I tu je potpuno stao.

Hačanov u trećoj rundi ide na boljeg iz okršaja Safijulin – Alkaraz (na koji možete da se kladite na SoccerBet-u).