Miomir Kecmanović

Tenis

Briljantni Kecmanović servirao iznenađenje u Rimu: Srbin poslao velikog favorita kući

Srpski teniser Miomir Kecmanović slavio je u drugom kolu ATP Mastersa u Rimu protiv petog nosioca turnira Kaspera Ruda sa 2:1 (0:6, 6:4, 6:4), posle dva sata i 21 minuta tenisa.

Srbin se tako revanširao Rudu za poraz iz Madrida i ujedno uklonio najtežu prepreku Novaku Đokoviću sa puta do polufinala mastersa u Rimu.

Rud je prvi set dobio bez izgubljenog gema, a Kecmanović je delovao kao da se muči sa povredom i išao je na medicinski tretman pred kraj tog dela igre.

Kada je prevazišao tegobe, počeo je drugi set brejkom, ali se odmah vratio Rud u igru. Ponovo je Srbin uzeo brejk u petom gemu, ponovo i izgubio svoj servis u osmom.

Tek onda kada je Rud ušao nesigurno u deveti gem, Kecmanović je treću brejk priliku iskoristio za izjednačenje u setovima.

Na startu trećeg seta je Rud spasao još četiri brejk lopte. Međutim, Kecmanović se nije zaustavio i u sedmom gemu je ponovo uzeo servis Norvežaninu, koji je izbacio Novaka Đokovića u polufinalu mastersa u Monte Karlu.

Kada je Kecmanović poveo sa 4:3, spasao je i sam dve brejk šanse u osmom gemu, poveo je sa 5:3 i posle toga mirno priveo meč kraju, pa ga u narednoj rundi čeka Tijago Monteiro koji je u dva seta izbacio Džordana Tompsona.