Novak Đoković; Foto: Beta/AP/Christophe Ena

Đoković

Čekali smo da Novak upali motore, a onda je oduvao domaćina sa pariske šljake

Najbolji svetski teniser Novak Đoković uspešno je krenuo ka odbrani titule na Rolan Garosu i svom 25. Grend slemu u karijeri. On je u prvom kolu u Bulonjskoj šumi u tri seta savladao Pjera-Iga Erbera. Meč je završen rezultatom 3:0 (6:4, 7:6, 6:4).

Đoković je protiv 142. tenisera sveta slavio posle dva sata i 33 minuta igre. Bio je ovo njihov drugi međusobni duel i druga pobeda srpskog tenisera.

Srpski teniser je odlučujući brejk u prvom setu napravio već u trećem gemu, dok je drugi rešio posle taj-brejka koji je dobio sa 7:3. U trećem setu nije bilo brejkova sve do desetog gema kada je Đoković oduzeo servis rivalu iskoristivši prvu meč loptu.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv Španca Roberta Karbaljesa Baene koji je slavio protiv Francuza Konstanta Lestjena posle četiri seta sa 3:1 (6:3, 7:5, 4:6, 6:2).

Ovo je 20. učešće Đokovića na Rolan Garosu, a titule je osvajao 2016, 2021. i 2023. godine.