Karlos Alkaraz

Tenis

Đoković dobio naslednika: Alkaraz nadigrao Zvereva u skoro najdužem finalu u istoriji RG

Španac Karlos Alkaraz novi je šampion Rolan Garosa, pošto je u velikom finalu savladao Nemca Aleksandera Zvereva. U meču koji je trajao četiri sata i 20 minuta igralo se pet setova, a na kraju je rezultat glasio 3:2 (6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2).

Da je meč trajao samo tri minuta duže, bilo bi to najduže finale u istoriji Otvorenog prvenstva Francuske. Alkaraz će od ponedeljka biti drugi teniser sveta, dok će Zverev ostati četvrti igrač na ATP listi. Između njih će biti Novak Đoković, a na prvo mesto izbija Janik Siner.

Španski teniser je uspeo da dođe do svog prvog Rolan Garosa, trećeg grend slema ukupno i tako postane najmlađi teniser koji je trijumfovao na sve tri podloge. Zverev je izgubio svoje drugo grend slem finale.

Alkaraz je bolje počeo meč, prvi set je osvojio tako što je protivniku tri puta oduzeo servis. Zverev je uspeo da odgovori boljom igrom i poravna rezultat u setovima.

U trećem setu Alkaraz je vodio 5:2, ali je nemački teniser napravio preokret i uspeo da dobije set rezultatom 7:5. Alkaraz je ubedljivo dobio četvrti i peti set, pošto je Zverevu prepustio ukupno tri gema u tom periodu.