Novak Đoković (Foto: Beta/AP Photo/Antonio Calanni)

Đoković

Đoković od sjaja do očaja: Alkaraz pobedio Novaka u spektaklu za 40.000 duša

Najbolji teniser sveta Novak Đoković porazom u Saudijskoj Arabiji je započeo novu sezonu. Drugi tensier sveta Karlos Alkaraz pobedio je Srbina posle preokreta u tri seta u sjajnom egzibicionom meču u Rijadu – 4:6, 6:4, 6:4, posle gotovo dva sata igre.

Spektakl u Saudijskoj Arabiji u specijalno za ovu priliku preuređenom “Bulevar holu” moglo je da vidi čak 40.000 gledalaca, a Nole i Španac su im pružili sjajnu zabavu kao uvod u novu tenisku sezonu.

Nekoliko fantastičnih udarca izveo je Đoković u prvom setu koji je relativno lako dobio iako je loše startovao. Alkaraz je potvrdio rani brejk i stigao do prednosti od 2:0, ali je Novak uzvratio, dobio tri vezana gema i poveo sa 3:2.

Tu prednost Srbin nije ispuštao do kraja prvog seta, a brejk sa nulom u desetom gemu bio mu je dovoljan da povede u setovima posle pola sata igre.

U drugom setu je Alkaraz opet bio taj koji je napravio prvi brejk, a malo je falilo da povede čak sa 3:0 pošto je Novak spasio brejk loptu i smanjio rezultat na 2:1 posle velike borbe.

Ipak, Španac je stečenu prednost od dva gema održavao i na kraju posle 6:4 izjednačio rezultat u setovima.

U istom ritmu Alkaraz je nastavio i u trećem setu. Novim brejkom u trećem gemu Španac je poveo sa 2:1, ali se ubrzo suočio sa Novakovim kontranapadom.

Đoković je u šestom gemu iskoristio četvrtu brejk loptu da izjednači (3:3), ali je sve pokvario u devetom gemu, kada je ispustio servis i omogućio Alkarazu da posle 6:4 slavi u ovom egzibicionom, ali vrlo takmičarskom meču.

Naravno, ovaj rezultat ne mora ništada znači. Egzibicija u Saudijskoj Arabiji samo je priprema za ono što sledi, a to je selidba u Australiju gde nas u januaru očekuje prvi ovosezonski grend slem i nova šansa za Novaka da ispiše istoriju.

Australijen open održava se od 14. do 28. januara.