Novak Đoković
Novak Đoković; Foto: Beta (AP Photo/Matt Rourke)

Đoković

Đoković rutinski savladao Moldavca i “osvetio” braću

Novak Đoković uspešno je počeo odbranu titule na US openu, pošto je u prvom kolu pobedio Moldavca Radua Albota sa 6:2, 6:2, 6:4.

Aktuelni olimpijski šampion je uspeo da ovaj način da se “revanšira” 138. na ATP listi koji je ranije tokom karijere uspeo da pobede, doduše na čelendžerima njegovu braću Marka i Đorđa.

Nije Nole bio blizu maksimuma na ovo meču, ali je i ovakva predstava bila dobra da savlada ubedljivo Albota.

Đoković je samo u drugom setu izgubio servis, a ukupno je protivniku dozvolio samo tri brejk prilike, dok je on rivalu šest puta oduzeo servis.

Srpski as će odbranu titule na US openu nastaviti duelom protiv Lasla Đerea sa kojim se odlično poznaje i sa kojim igra za reprezentaciju naše zemlje.

Njih dvojica su se do sad dva puta sreli i Nole je u oba navrata trijumfovao, s tim da je Laslo bio blizu pobede 2023. na istom ovom mestu kada je imao dva seta prednosti, ali to nije bilo dovoljno za pobedu.