Museti; Foto: Beta (AP Photo/Alberto Pezzali)

Tenis

Đoković saznao protivnika u polufinalu Vimbldona: Italijan se mučio, pa “pobesneo” u 5. setu

Italijan Lorenco Muzeti savladao je favorizovanog Tejlora Frica sa 3:2 (3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1) i zakazao duel sa Novakom Đokovićem u polufinalu Vimbldona.

Ulog je bio ogroman i za Tejlora Frica i za Lorenca Muzetija – prvo grend slem polufinale. Razumljivo, bilo je i nervoze i grešaka, bilo je i divnih udaraca, a na kraju će na megdan Novaku Đokoviću – Muzeti.

Australijski teniser Aleks de Minor “pomogao” je Novaku Đokoviću, tako što mu je zbog povrede na kuku predao meč četvrtfinala. Nekoliko sati posle ove vesti Novak je saznao i protivnika u tom meču, to će biti 25. teniser sveta.

Muzeti “pobesneo” u petom setu

Fric je danas bio favorit i nije delovalo da Italijan može do pobede posle prvog seta, koji je Amerikanac dobio sa 6:3.

Kada je Amerikanac napravio brejk u prvom gemu drugog seta, delovalo je da bi mogao da stekne značajniju prednost, ali Muzeti pravi ribrejk i od tog trenutka dodatno diže nivo igre. Poveo je i 5:3, ali se Fric vratio, pa se otišlo u taj-brejk, koji je Muzeti dobio sa 7:5 i izjednačio na 1:1.

Fric je “nestao sa terena” u trećem setu, pa je Muzeti brzo završio posao i poveo sa 2:1. Posle toga je Amerikanac živnuo i u osmom gemu četvrtog seta napravio ključni brejk, posle kog je odveo meč u peti set.

Ipak, u odlučujućem setu je viđena apsolutna dominacija Italijana, koji je “protutnjao” kroz njega i zasluženo zakazao meč protiv Novaka.

Đoković i Muzeti dosad su se sastali šest puta, Novak vodi sa 5-1, a nedavno su nam na Rolan Garosu podarili noćni spektakl u kojem je srpski teniser na kraju slavio sa 7:5, 6:7 (6-8), 2:6, 6:3, 6:0.

Podsetimo, drugi polufinalni par čine branilac titule Karlos Alkaraz i Danil Medvedev.